Köögi planeerimise ABC: Detailid, millele enne mööbli soetamist mõelda tasuks


Köögi planeerimise ABC: Detailid, millele enne mööbli soetamist mõelda tasuks
Foto: Shutterstock

Köögi renoveerimine on reeglina küllaltki suur väljaminek ning seega on oluline, et iga detail saaks hoolikalt läbi mõeldud. Enne, kui tormad soodsat standardmööblit ostma või uisapäisa erilahendusi tellima, mõtle läbi, kas see sobib ruumi ja sinu vajadustega. Jagame nõu, millele köögi planeerimisel mõelda tasuks!

1. Alusta oma köögi planeerimist lihtsa joonise/eskiisiga

Mõõda oma köögiruum ja pane plaan paberile. Natukene eeltööd ja mõtlemist kindlustab parima planeeringu. Selliselt toimides säästad ruumi ning saad luua optimaalselt sisustatud köögi. Kindlasti jäta plaanile ka lisaruumi ja jälgi, et kapid mahuksid aknalaua alla ning paiguta kõrged kapid alati tööpinna lõppu.

2. Võta oma väikesest köögist maksimum

Kui Sul ei ole võimalik suurendada kööki mõne teise ruumi arvelt, siis aitab ka see, kui valid väiksema mõõtudega tehnika, mis on võimalik mahutada kappi või tööpinna alla. Ahi võib olla 45 cm laiusega ja pliidiplaat kahe keedualaga. Kõik see aitab jätta rohkem ruumi köögi tööpinnale. Kaota köögist eraldiseisvad seadmed.

3. Kasuta nurgakappides ruumi

Nurgakapid ning nendesse paigaldatavad karussellid on suurepärane võimalus kasutada ruumi, mis muidu jääks ebamugavalt kapi pimenurka. Karusselid võimaldavad nurgakapist hõlpsasti asju kätte saada. Kindlasti vali kvaliteetne furnituur. Esmapilgul soodsad karussellid võivad olla nõrga konstruktsiooniga, murduda ning seetõttu kokkuvõttes ka kallimaks minna.

Seotud lood:

4. Too oma kööki värve

Katseta erinevaid värve. Enamjaolt loovad kõik värvikombinatsioonid köögis efektse koosluse. Proovi roosasid toone või piirdu klassikalise musta-valgega. Katseta erinevaid variante ja sa ei pea pettuma.

5. Mõtle läbi valamu asukoht

Reeglina paigutatakse valamu kööki akna juurde. See on alati toimiv lahendus. Tähtis on siinjuures jälgida, et valamu ümber jääks võimalusel mõlemale poole piisavalt tööpinnal toimetamiseks ruumi. Valamu kõrvale tööpinnale on mugav asetada nõrguma näiteks pestud nõusid.

6. Väldi üleliigselt suuri külmikuid

Külmiku valimisel tuleks lähtuda eelkõige köögiruumi suurusest ja pea silmas, et peale ülisuure külmiku äramahutamist jääks kööki ka piisavalt ruumi köögikappide jaoks.

7. Õhupuhastaja valimine

Tänasel päeval ei ole õhupuhastaja pelgalt tarbeese, vaid suuresti ka sisustuselement. Kui soovid, et õhupuhastaja oleks nähtaval kohal ja plaanid kogu köögi selle kui keskse detaili ümber sisustada, eelistada võimalusel kallimat ja kvalitetsemat toodet. Soodsad õhupuhastajad kipuvad aja möödudes alt vedama ja praktika näitab, et kui midagi köögis peab katki minema, siis on see esimeses järjekorras just õhupuhastaja. Et trendid muutuvad kiirelt, kaalu lihtsa ja minimalistliku disaini kasuks, mis teenib sind pikki aastaid.


8. Peida boiler

Boileri olemasolu köögis on planeerimise juures kindlasti üheks takistuseks. Lihtne lahendus on peita boiler näiteks köögikappi. Sellisel juhul tuleks kindlasti jälgida, et kinnises kapis on ventilatsioon tagatud ning kas vastavat toodet selliselt üldse paigaldada on lubatud. Tähele tuleb panna ka seda, et boilerikapp peab olema tõenäoliselt standardmõõtmetest erinev.

9. Kontrolli, et köögis oleks piisavalt elektripistikuid

Siinkohal kehtib reegel, et rohkem on alati parem kui vähem. Elektripistikud võiks paikneda minimaalselt 150 mm kõrgusel tööpinnast ja peaks kindlasti olema paigaldatud elektriku poolt.

Allikas: mooblimasin.ee

LOE LISAKS:

Iga köök vajab sobivat õhupuhastajat. Näpunäited, mis aitavad teha õige valiku

10 suurt viga, mida köögimööbli värvimisel tehakse

19 nippi, mida köögi ümberkujundamisel tasub järgida