Kaheksa olulist sammu, mida seinte kruntimisel ja värvimisel silmas pidada


Kaheksa olulist sammu, mida seinte kruntimisel ja värvimisel silmas pidada
Shutterstock

Sama oluline või isegi olulisem, kui hoolas värvimine, on pinna ettevalmistus krundi abil, sest krunt loob värvile ühtlase baasi ega lase värvi alt pahteldatud vuugikohtasid või muid materjalile omaseid iseärasusi läbi kumada.

Kruntvärvimisel ja värvimisel on töövõtted kõik samad. Kui plaanid ära värvida nii seinad kui ka laed, tuleb kindlasti alustada laest ja siis alles võtta ette seinad. Lage kruntides või värvides tuleb liikuda valguse suunas, mitte risti valgusega.Seinte puhul alustage kruntimist ja värvimist ukse juurest ning liikuge akna poole.

Kaheksa olulist sammu, mida järgida tasuks:

1. Puhasta sein. Enne kruntima hakkamist tuleb sein puhastada lihvimistolmust. Kasutage selleks niisket lappi.

2. Akrüüli nurgad. Parema tulemuse saamiseks akrüüli nurgad. Tehke seda kindlasti akrüüliga, mitte silikooniga, sest silikoon ei ole ülevärvitav.

3. Kata põrand. Enne kruntimist katke põrand ehituspapiga, et ei määriks olemasolevat põrandat värvipritsmetega.

4. Värvirulli hooldus. Enne kruntimistööga alustamist on väga oluline teha rullile väike hooldus. Loputage rull puhta veega läbi, et eemalduksid lahtised karvaosakesed. Seejärel lõigake mõlemad rulli otsa karvad kääridega 45 kraadise nurga alla. See on hea sellepärast, et rull ei hakkaks värvi otstest välja pritsima ja ei jätaks triipe.

Seotud lood:

5. Pintseldage sisenurgad. Kasutage selleks pintslit või väiksemat rulli.

6. Alustage kruntimisega. Valage kruntvärv värvivanni ja tehke rull kruntvärviga kokku. Alustage rulliga kruntimist seina keskelt ja liikuge rulliga üles ja siis tagasi alla. Nii tehes jaotate kruntvärvi seina ühtlaselt. Rulli viimane tõmme tehke alati ühes suunas, nii ei jää sein laiguline.

7. Laske kuivada. Laske kruntvärvil kuivada vastavalt tootejuhendile. Soovitav on kruntida kahes kihis.

8. Alustage värvimisega. Enne värvimist tõmmake maalriteip seina ülemisele äärele. Nii tekib viisakas valge äär ja on ka mugavam suure rulliga värvida. Kui teip on paigas siis väiksema rulliga värvige teibi ja seina äär 10 cm laiuselt. Alustage värvimist samamoodi, nagu kruntimist alustasite.

Allikas: Triin Türk, moodnekodu.ee

LOE LISAKS:

Tapeetimisel on mõistlik vigu ennetada. Tea õnnestunud tapeetimise olulisi nippe

Mida teha, et lagi ei jääks värvimisel triibuline ja laiguline?

Lihvimise ja kruntimise nipid, et vältida kriime ja triipe