Kaasaegsed küttesüsteemid nõuavad kaasaegseid korstnaid

 (1)
Kaasaegsed küttesüsteemid nõuavad kaasaegseid korstnaid
Foto: Unsplash

Tänapäeval kasutatavatel nii tahkel kui vedelküttel töötavate keskküttekatelde eripäraks on madal suitsugaaside väljundtemperatuur ja tekkiv kondensaatvesi, mis on happeline ja sööbiva toimega. Telliskorstent peab selliste tingimuste eest kaitsma spetsiaalse happe- ja kondensaadikindla suitsulõõri sisetoruga, mis tähendab lisatööd ning -maksumust. Tutvustame lähemalt moodulkorstent, mille sisetorud on juba tehtud happekindlast keraamikast või roostevabast terasest.

Moodulkorstnate sisetorud on tehtud kiirelt soojenevast materjalist, mistõttu on korstna tõmme alati hea. Moodulkorstna ümar ristlõige töötab praktiliselt ilma igasuguse takistuseta. Ka on moodulkorstnate sisepinnad siledamad kui ükskõik kui hästi laotud telliskorstnatel, mille eripäraks on vuugid. Sileda sisepinnaga korsten ei tahmu nii kiiresti ning selle puhastamine on lihtsam ja kergem.

Moodulkorstna kasuks räägib ka palju väiksem tuleohutus. Moodulkorstnaid on testitud ekstreemsetes tingimustes ja nende tuleohtlikkus on viidud miinimumini. Tänu siledale sisepinnale ei kleepu sinna nii palju pigi ning seetõttu on ka tahmapõlengu oht korstnas väiksem. Moodulkorstna sisemine suitsutoru on valmistatud tulekindlast keraamikast ning see kannatab suuri temperatuurikõikumisi ja isegi tahmapõlengut, mille puhul võib temperatuur korstnas tõusta järsult kuni 1100 kraadini.

Seotud lood:

Innovaatilise korstna plussiks on ka kergem kaal ja lihtne paigaldus. Telliskorstna ehitamisel peab alati tegema korraliku alusvundamendi, et tagada korstna stabiilsus ja ohutus. Tänu moodulkorstna umbes 2,5 korda kergemale kaalule saab kokku hoida alusvundamendi maksumusest. Samuti on moodulkorstent võimalik hoone sees paindlikumalt paigutada. Moodulkorstnate püstitamine on lihtsasti teostatav. Seda tänu standardsetele elementidele, mis on juba tehases toodetud tervikliku süsteemina. Telliskorstna kvaliteet sõltub aga suuresti korstna ehitajast, kelle oskusi on eelnevalt keeruline hinnata.

Allikas: Bauhof

LOE LISAKS:

Vead, mida võiks katuse ehitamisel ja renoveerimisel vältida

Õigesti rajatud rookatus on vägagi vastupidav. Tea rookatuse olulisi ehitusnippe!

Kütmine ei õnnestu! Mis on valesti, kui korstna tõmme on halb ja kuidas seda parandada?