Sisekujundaja või sisearhitekt
Tellijad ei väärtusta sisekujundaja rolli enamasti piisavalt. Sisearhitekti töö väärtus ei seisne ainult värvitoonide ja siseviimistluse materjalide valimises, vaid ennekõike on see seotud maja funktsionaalse lahendusega. Hea sisearhitekt suudab pakkuda ruumilahendust, mis on funktsionaalselt läbi mõeldud, olles praktiline ja stiilne samaaegselt. Sisekujunduses loeb kogemus ja tellijal tasub sisekujundaja enda jaoks tööle panna.
Peale ruumilahenduse nüansside oskab sisekujundaja hästi planeerida majja sobilikku ja läbimõeldud püsimööblit, valida nägusaid valgusteid, santehnikat, kardinaid jne. Sisekujundaja koostab materjalide ja toodete spetsifikatsioonid koos soovituslike ostukohtadega, mööblijoonised, valgustusprojekti ja palju muud, mis muudab tellija elu ehitusprotsessis palju mugavamaks.
Nii on tellijal palju lihtsam küsida siseviimistluse ja sisekujunduse materjalidele ja toodetele hinnapakkumisi ning teha tellimusi.
Tuttav majaomanik
Kui puudub varasem eramus elamise kogemus, tasub leida mõni inimene, kes elab eramajas või veel parem ‒ on näiteks mõned aastad tagasi oma maja valmis saanud. Mõistlik on talle külla minna, et maja üle vaadata, ja täpsemalt uurida, kas on mõni lahendus või valik, millega ta oma majas rahul ei ole. Iga valiku kohta tasub küsida täpsemaid põhjendusi ja soovitusi ning uurida missuguse valiku ta nüüd, tagantjärele mõeldes teeks.
Selliseid arvamusi ja soovitusi võib küsida mitmelt majaomanikult, siis tekib selgem arusaam, millistest nõuannetest tasub õppust võtta. Sageli saab majaomanikelt väärt soovitusi või kontakte, mida tasub kasutada.
Ideaalis tuleks mõne majaomaniku nõu küsida juba oma maja kavandamise etapis, aga sageli ei osata sel ajal veel kõike küsida, seetõttu on mõistlik ka hilisemas ehitusetapis majaomanikult kasulikke soovitusi küsida.