Inimesed ei vaja enam lihtsat maaklerteenust, vaid keerukamat nõustamist


Inimesed ei vaja enam lihtsat maaklerteenust, vaid keerukamat nõustamist
Shutterstock

Domus Kinnisvara juhatuse liige Raul Reino ütleb, et muutuvas maailmas pole mahtude olulist kasvu lihtsamas vahendustegevuses enam oodata. Hoopis rohkem vajavad inimesed sisulist ja keerukamat nõustamist. Sellest tulenevalt on Domus Kinnisvara viimastel aastatel aktiivselt arendanud uusi konsultatsiooniteenuseid ning ettevõtte maaklerid hakkavad edaspidi kandma konsultandi ametinimetust.

Ettevõtte hinnangul iseloomustab konsultandi sõna paremini töö sisu, mida klient kinnisvarabüroolt ootab. Raul Reino sõnul ei ole täna klient rumal, vaid saab ise lihtsamat sorti tehingu läbiviimisega suurepäraselt hakkama ning sageli ei vajagi vahendajat. „Küll aga võib ta vajada pädevat konsultanti, kellelt ostab kas täisteenuse või osalise teenuse sisse, makstes konkreetse info või vajaduse eest“ ütleb Raul Reino. Aastakümnete jooksul on klientide nõudmised muutunud ja täna on konkreetne vajadus ja konkreetne probleem see, mis pakub väljakutset professionaalsele kinnisvarakonsultandile.

Ettevõte jätkab samuti klassikalise maakleriteenuse pakkumisega, kuid loodab üha enam konkurentsi pakkuda kinnisvaraõiguses kodus olevatele juristidele ja teistele tunnustatud eriala spetsialistidele. Ettevõtte juhatuse liikme sõnul on konsultandi tegevuste ampluaa oluliselt laiem, kui on harjutud kinnisvaramaaklerit ette kujutama.

„Konsultandi abiga saab oma kodule kasutusloa, vettpidavad kasutuskorra lepingud, mõistlikud servituudid, teostada ostueelset kontrolli, mõõdistada oma hoone ja maa, projekteerida uued hooned või seadustada ja raha teenima panna tühjalt seisva katusekorruse“ loetles vaid osa konsultandi uusi tegevusi üles Raul Reino.