Imesta ja kadesta - 10 uskumatut ehitist sügaval vee all. Kuidas meeldiks süüa veealuses restoranis?


Imesta ja kadesta - 10 uskumatut ehitist sügaval vee all. Kuidas meeldiks süüa veealuses restoranis?
Ithaa restoran paikneb Maldiivide saarestikus 5 m sügavusel vees korallrahude naabruses. Alexey Potov, Wikipedia

Ehitada võib kõikjale! Järgnev video on selle parimaks tõestuseks. Privaatsuse ja ekstreemsuse janu sunnib otsima originaalseid lahendusi ja rajama kodusid, restorane, hotelle ja teaduslaboreid sügavale ookeani põhja. Loodetavasti kestavad need ka pikalt.

India ookeanis Maldiivide saareriigi läänepoolses keskosas Alifu Dhaalu atolli Rangali laiu rannikuvetes asub Ithaa veealune restoran. Maldiivi ehk divehi keeles tähendab restorani nimi pärliema.
Ithaa restoran paikneb 5 m sügavusel vees korallrahude naabruses. Kuna restoran on kaetud läbipaistva pleksiklaasist kaarja katusseinaga, ümbritseb imeline veealune panoraamvaade einestajaid nii külgedel kui ka pea kohal. Restorani pikkus on 9 m ja laius 5 m ning seal on 14 külastajakohta.
Ithaa kompleksi ehituslik osa kaalub 175 tonni. Kompleks ehitati põhiosas valmis Singapuris. Maldiividel vette laskmise eel lisati Ithaa ehituslikule osale 85 tonni ballastiliiva. Selleks, et ehitis ka karmi tormi ajal minema ei triiviks, on Ithaa merepõhja kinnitatud betooni ja terasest vaiade abil. Praeguse arvestuse kohaselt peaks eluiga olema vähemalt 20 aastat.
Allikas: Reisiguru

Viide fotole: Alexey Potov, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20228684