Idufirmade konkursi võitja Ubik Solutions teab, kuidas halvemates ilmaoludes efektiivsemalt päikeseenergiat kasutada


Idufirmade konkursi võitja Ubik Solutions teab, kuidas halvemates ilmaoludes efektiivsemalt päikeseenergiat kasutada
Rasmus Kooskora

InnoEnergy konkursi PowerUp! Eesti piirkondlikul finaalüritusel valis žürii parimaks säästva energia valdkonnas tegutsevaks idufirmaks Ubik Solutions’i, kelle loodud tehnoloogia võimaldab päikeseenergiat efektiivsemalt kasutada.

„Teaduspargil Tehnopol on väga hea meel juba teist aastat korraldada energiavaldkonna startupidele suunatud võistluse Powerup Eesti finaali, mis toob kokku tugevaimad valdkonna ettevõtted,“ rääkis Teaduspargi Tehnopol rohetehnoloogia valdkonnajuht Kairi Sülla.
„Eelmise aasta Eesti eelvooru võitja PolarSol tuli hiljem konkursi Kesk- ja Ida-Euroopa finaali üldvõitjaks. Ka sel aastal oli Eesti eelvoorus kõrge tase ning mitmed ettevõtted suudaksid meid väga edukalt esindada Budapestis toimuvas finaalis. Žürii otsus oli siiski üksmeelne. Tänavune võitja Ubik Solutions paistis teiste hulgast silma näiteks sellega, et nende tehnoloogia on juba USAs ja Eestis patenteeritud ning nad ootavad hetkel Euroopa patenti.“

Kolmandat aastat järjest toimuvat konkurssi korraldab Euroopa suurim säästva tehnoloogia edendaja InnoEnergy. Konkursist võtab osa ligi 160 idufirmat 23 Kesk-Euroopa riigist.

„Tegemist oli väga hästi organiseeritud üritusega. Pean silmas mitte ainult Eesti finaalüritust ennast, vaid ka selleks ettevalmistavaid koolitusi ja korraldava meeskonna tuge, mis kõik kokku aitas maksimumi saavutada ja muutis finaalüritusel esinemise nauditavaks,“ rääkis Ubik Solutionsi tegevjuht Andre Lindvest.

„See oli heaks võimaluseks end proovile panna, arendada oma esinemisoskust ja ärimudelit ning saada väärtuslikku tagasisidet, mida edukalt kasutada nüüd juba Budapesti ürituse ettevalmistuseks. Võib öelda, et tänane tulemus on hea näide sihikindlusest ja plaanipärasest tööst eesmärkide suunas. See on suur tunnustus kogu meie meeskonnale ja investoritele, kes on aastaid selle nimel pingutanud. Ubik Solutions on arendanud välja uudse Optiverteri tehnoloogia, mis võimaldab päikeseenergiat efektiivsemalt kasutada ja seda just kehvemates päikesevaestes ilmastikuoludes. Kui kõik läheb plaanipäraselt, on eesmärk uue tootega turule jõuda hiljemalt 2018. aasta esimesel poolaastal.“