HINNAVÕRDLUS | Milline elektrimüüja pakub kõige soodsamat paketti?

 (49)
HINNAVÕRDLUS | Milline elektrimüüja pakub kõige soodsamat paketti?
Shutterstock

Elektriküte on teatavasti üks kallimaid, samas päris ilma elektrita ei saa ükski majapidamine. Me oleme elektrist väga sõltuvad, seda sümboliseerib rahvasuus kulunud naligi: kui elekter läheb ära, siis vaatame telekat. Küsisime peamistelt elektritootjatelt, kes Elektrilevi võrgus oma pakette pakuvad, mis maksab fikseeritud hinnaga pakett, börsipakett ja kombineeritud pakett Eesti keskmisele majapidamisele, kus tarbitakse elektrit keskmiselt 10 000—12 000 kWh aastas, kel on kahetariifne arvesti ning kus öösel kulub 40% ja päeval 60% elektrit.

Pakette valides ja hindu omavahel võrreldes tuleb analüüsida koduse majapidamise tarbimisharjumusi. Kui pere on päeval kodust ära, siis langeb elektritarbimise koormus pigem hommikusse ja õhtusse, mil elektrihind on kallim. Samuti on mõistlik läbi mõelda, mil määral erineb pere talvine ja suvine elektritarbimine, sest reeglina on elektri börsihind talvel kallim kui suvel.

Elektripakettide hinnavõrdluses on hinnad toodud koos käibemaksuga. Fikseeritud hindadega pakettide juures on näidatud ka lepingu pikkus, mille vältel püsib toodud hind muutumatu.

Börsihinnaga paketid erinevad üksteisest müügimarginaali ja kuutasu poolest. Hetkebörsihinda tuua ei saa, see muutub iga päeva. Nordic Pool Groupi (www.nordpoolgroup.com) andmetel oli 2017. aasta ööpäeva keskmine börsihind näiteks 3,98 s/Kwh (koos käibemaksuga) Kui paketile lisandub kuutasu, on see eraldi märgitud.

Seotud lood:

Hinnavõrdluses soostusid kaasa lööma Eesti Gaas AS, Eesti Energia AS, Elektrum Eesti OÜ, 220 Energia OÜ ja VKG Elektrivõrgud OÜ.

Antud hinnavõrdlus ei ole personaalne hinnapakkumine, selle saamiseks tuleb lähemalt uurida kas elektrimüüjate kodulehelt, arutada oma elektritarbimisharjumused ja -eelistused läbi klienditeenindajatega ja niimoodi oma lõplik valik langetada. Paljudel müüjatel on personaalseid pakkumisi, mida internetist uurides kohe ei näe.

Hinnad on toodud 02.2018 seisuga.

Liigu noolega edasi järgmisele lehele