HINNAVÕRDLUS | Majade üürihinnad Eesti linnades ja maakondades

 (1)
HINNAVÕRDLUS | Majade üürihinnad Eesti linnades ja maakondades
Shutterstock

Üldjuhul soovitakse endale üürida korterit, ent kui sul on suurem pere ja sellele on lihtsalt rohkem ruumi vaja — siis tuleb kõne alla ka maja üürimine pikemaks perioodiks. Ehitusruudus vaatas üle majade üürihinnad Eesti linnades ja maakondades märtsis. Võtsime aluseks City24 lehel avaldatud majade üürikuulutused ning panime need piirkondade kaupa ritta, kokku on Eestis pakkuda 95 üürimaja, käputäis neist on ka nädalaks üüritavad.

Pärnu ja Pärnumaa
Pärnu linnas saab maja üürida alates 600 euro eest kuus. Pärnus maja või kortereidüürides tuleb mõnel juhul arvestada sellega, et lepingus on üürihind suveperioodil kõrgem. Nii on ka ühe muidu 600-eurose üürihinnaga maja kõrghooajal (juuni, juuli, august) üürihinnaga 2000 eurot kuus.

Pärnumaal on paar üürimaja pakkumises, ühe hind on 300 eurot kuus, ent selle üüriperiood on oktoobrist maini, nii et pärast seda tuleb üürnikel leida omale uus koht.

Haapsalu

Haapsalus on praegu pakkumises vaid üks maja, mille üürihind on 400 eurot, kusjuures maja suurus on 126 m2 ning lisandub suur krunt.

Kuressaare ja Saaremaa

Kuressaarde üürimaju ei pakuta. Ent kui soovid Saaremaale end sisse sättida, siis saad praegu valida kolme majapidamise vahel. Hinnad on 450—700 eurot kuus ja majapidamised näevad saarelikult kaunid välja.

Seotud lood:

Viljandi ja Viljandimaa

Viljandi lähedal Saarepeedil, kõigest 10 km kaugusel Viljandist on praegu üüripakkumises suur kinnistu korraliku maja ja krundiga, kus suured võimalused ise toimetada ja end mõnusalt tunda. Hind on 250 eurot kuus.

Jõgeva ja Jõgevamaa

Jõgeval üürimaju ei ole, ent Jõgevamaal Tõrve külas saab üürida praegu kena korda tehtud 130-ruutmeetri suuruse talumaja koos suure krundiga 450 euro eest kuus.

Narva-Jõesuu

Narva-Jõesuus on üüripakkumises kolm maja üldpinnaga 130—211 m2 ja üürihinnad algavad 1500 eurost kuus, lõppedes 2300 euroga. Pakkumises olevad majapidamised on kenasti korda tehtud, võiks isegi öelda, et luksusliku sisustusega varustatud.

Mujal Ida-Virumaal üüripakkumisi ei ole.

Tartu ja Tartumaa

Tartus ja Tartumaal ootavad üürilisi neli majapidamist. Tartu linnas pakutakse kahte maja üldpinnaga 180—195 m2 ja üürihind on mõlemal 1500 eurot kuus. Majad on korras ja vajalikuga varustatud.

Tartumaa kaks üürimaja suurusvahemikus 116—152 m2 saab üürile võtta vastavalt 800 ja 1500 euro eest.

Tallinn ja Harjumaa

Tallinnas on pakkuda üle 35 üürimaja. Hinnad algavad 650 eurost kuus ja lõpevad 4900 euro juures. Kõige rohkem üürimaju pakutakse Pirital (16) ja Haaberstis (10), igal pool mujal linnaosades on pakkumises üks-kaks majapidamist. Tallinna majad on väga erinevas korras, hinnaklassi viimase otsa majad on luksmajapidamised. Pooled Pirita üüripakkumistest jäävad 1000—2000 euro piiresse, Haabersti kõige odavama üürimaja eest tuleb välja käia 1300 eurot kuus ja kõige kallima eest 4000 eurot.

Üle terve Harjumaa on vaba üle 30 majapidamise. Kõige odavam üürimaja asub Keila-Joal — 380 eurot kuus, kõige kallim Pringi külas Viimsi vallas — 8000 eurot. Viimsi valla kõige odavam pakkumine asub samas külas ja on 950 eurot.

Jõelähtme vallas kõiguvad üürihinnad 580 ja 2100 euro vahel, esimene asub Ihasalus, viimane Manniva külas.

Harku valla üürhinnad jäävad vahemikku 420—2400 eurot kuus, viimane neist on Sõrves asuv veetorn, kus saab ka elada.

Rae valla üüripakkumised on hinnaklassis 990—1600 eurot, esimene asub Järvekülas, viimane neist Peetri alevikus.

Saue vallas on pakkumises kaks üürimaja, vastavalt 450 eurot ja 1500 eurot kuus.

Üürimajade pakkumise kese ongi Tallinn ja Harjumaa. Valgamaal, Raplamaal, Võrumaal, Järvamaal, Lääne-Virumaal ja Hiiumaal ei ole üldse üüripakkumisi üleval. Põlvamaal on aga pakkumises üks 10-toaline majapidamine 700 euro eest kuus.

LOE LISAKS:

HINNAVÕRDLUS | Kahetoaliste korterite üürihinnad Eesti linnades detsembris

Ettevaatust! Eraisikutest üürileandjad on hakanud nõudma üürnikelt erinevaid lisatasusid