Hinnatakse linnalähedast, rohelist ja terviklikku elukeskkonda!


Hinnatakse linnalähedast, rohelist ja terviklikku elukeskkonda!
Roheluses elamine on igati kasulik inimeste tervisele: see vähendab stressi ja depressiooni.Fausto Capital

Tartu populaarseim uuselamurajoon Kvissental on juba kümme aastat koduks Fitlap.ee keskkonna peatreenerile ja ühele loojale Heikki Mägile. "Kes Kvissentali on tulnud, see sealt enam ära minna ei taha," on Mägi veendunud. "Minu jaoks räägivad Kvissentali kasuks mitmed argumendid: terviklik ja roheline elukeskkond, ilusad majad, toredad inimesed, hästi korraldatud ühistransport. Sportimisvõimalusi jagub samuti: tenniseväljakud ja liivarand, võrkpalliplats ja kergliiklusteed. Suurepärane koht elamiseks," on ta kodukohaga rahul.

"Oleme Tartu uuselamurajooni Kvissentali puhul rõhutanud selle terviklikkust, aga ka rohelise ja tervisliku koduümbruse olulisust.
Kvissental täidab eestimaalase südamesoovi - peresõbralik ja turvaline piirkond linna sees, aga roheluses ja kõik vajalik on käe-jala juures, tänavad ja kergliiklusteed valgustatud ja asfalteeritud," rääkis Fausto Capitali juht Sven Mihailov.

Mihailovi sõnul tuleks inimestel kodukoha valikul selle tervisemõjusid hinnata. "Kinnisvara on investeering tulevikku ning tuleb mõelda, kuidas meie kodu ja selle ümbrus meid pikas perspektiivis mõjutavad. Kui kodu asub roheluses ning seal on kõik rekreatsioonivõimalused olemas, on kergem tervislikult elada, tervisesporti teha, jalutamas käia, autota ringi liikuda," rõhutab ta.

Suurbritannia Essexi ülikooli teadlased tegid hiljutises uuringus kindlaks, et roheluses elamine on igati kasulik inimeste tervisele: see vähendab stressi ja depressiooni. Ka varasemates uuringutes on briti teadlased toonitanud rohealade vajalikkust linnas ning nende pikaajalist positiivset mõju inimeste tervisele: roheluses elavatel inimestel oli vähem probleeme ülekaaluga ning kõrge vererõhuga, nad olid aktiivsemad ja positiivsema ellusuhtumisega.

Kinnisvara on investeering tulevikku ning tuleb mõelda, kuidas meie kodu ja selle ümbrus meid pikas perspektiivis mõjutavad. Fausto Capital

Fausto Capital on 15-aastase ajalooga täielikult Eesti kapitalil põhinev kinnisvaraarendusettevõte, mis keskendub eelkõige erinevatele kinnisvarainvesteeringutele. Fausto tegutseb kaubanduskinnisvara, büroo- ja elamukinnisvara arendamise, üürimise ja haldamise valdkonnas. Fausto Capitali portfelli kuulub kokku ca 58 000 m2 kaubandus- ja äripinda ning varade maht kokku üle 85 miljoni euro.