Eramu tarvilikud hooldustööd kevadel


Eramu tarvilikud hooldustööd kevadel
Shutterstock

Esimesed soojemad päevad meelitavad meid taas õue ning kutsuvad tegudele. Nüüd on õige hetk, mil tuleks oma elamule heaperemehelik pilk heita ning saabuvaks hooajaks majapidamine valmis seada, kirjutab Domus Kinnisvara projektijuht Kaupo Mõttus firma blogis.

Mida saab kevadel ära teha?

Kevadel oleks mõistlik üle vaadata hoone kõik konstruktsioonid ning selgitada välja võimalikud temperatuuri kõikumisest, lumest ja jääst tekkinud kahjustused. Väga oluline on katuse ülevaatus. Eelkõige tuleks tähelepanu pöörata kohtadele, kuhu talvel kogunes lumi ja jää.
Teadupärast vesi külmudes paisub ning see võib konstruktsioonidele märkimisväärset kahju tekitada. Puhastada tuleks ka vihmaveerennid ja äravoolutorud. Viimast peaks kindlasti tegema ka sügisel. Üle tuleks hoolikalt vaadata ka maja fassaad ja vajadusel remontida talve jooksul tekkinud kahjustused, juhib Kaupo Mõttus tähelepanu. Lume sulamisest tingitud uputuse vältimiseks tuleb ka puhastada drenaaži- ja sadeveekaevud.

Hooldada tuleb ka küttesüsteem

Kütteperioodi lõppedes tuleks kindlasti hooldada küttesüsteem. Õhksoojuspumpadel vahetada filtrid, puhastada ahjud ja korstnad, hooldada gaasikatel jne. Kõik ikka selleks, et sügise saabudes oleksite kütteperioodiks muretult valmis. Mõistlik oleks üle vaadata ja õlitada kõik uksed, eriti välisuksed, mis võivad olla lume ja jää tõttu kahjustatud, vahel on need temperatuuri kõikumise tõttu pisut paigast ära ja vajavad reguleerimist.
Nüüd kui tähtsamad tööd on tehtud võib hakata aiamööblit talvekorterist välja kolima. Kindlasti on see kogunud mustust ja tolmu ning lihtsaim viis seda puhastada oleks see rohke veega üle loputada.