Elamine vajaks värskendamist? 5 võimalust, kuidas remondi pealt raha kokku hoida


Elamine vajaks värskendamist? 5 võimalust, kuidas remondi pealt raha kokku hoida
Shutterstock

Remondi planeerimine on põnev. Tekib palju uusi ja huvitavaid ideid, mille tahaks kiirelt teoks teha. Ent kui esmased kulud on kokku löödud, võib tabelist vastu vaadata üüratu summa. Samas ei tahaks remondist kuidagi loobuda ka. Millised on need viis kohta, millelt saad remonti tehes raha säästa?

1. Jäta kraanikauss, vann ja tualetipott samale kohale

Uuele ruumikujundusele on kerge mõelda. Sageli hakkab fantaasia lendama ja tekib sada ideed, kuidas võiks kõik ümber paigutada. Kraanikausi, vanni ja tualetipoti mujale paigutamine muudab kogu remondi märgatavalt kallimaks. Miks? Sest suure tõenäosusega kaasneb ümberpaigutusega vajadus muuta torude ja äravoolu asukohta. Selleks on vaja kutsuda torumees ja kõik läheb palju rohkem maksma.

Ümberpaigutusele tasub mõelda vaid juhul, kui torud on vanad ja vajavad nii või teisiti vahetamist. Kui tualetipott või vann on vana ja näeb kulunud välja, siis vaheta see lihtsalt ära. Pole vaja neid vedada teise kohta.

2. Vuntsi üles asjad, mis sul juba on

Mõtlesid, et vahetad vannitoas kõik välja? Viska asjadele pilk peale ja võib-olla saad mõnele asjale anda lihtsal moel palju värskema ilme. Vahel piisab sellestki, kui pesed vanni või tualetipoti vastavate ainetega korralikult puhtaks ja see näebki välja nagu uus.

Kui kraanikauss, tualetipott ja vann näevad lihtsalt igavad välja ning on sind ära tüüdanud, ei tähenda see tingimata, et need vajavad vahetamist. Väga palju võib vannitoa ilme muutuda sellega, kui vahetad välja seina- ja põrandaplaadid, dušikardina ja rätikud.

Seotud lood:

3. Kasuta kalleid materjale mõistlikkuse piires

Kui tahad stiilset kööki, elu- või magamistuba, siis pole vaja kulutada üüratuid summasid. Piisab sellest, et ostad vaid mõne kallima ja silmapaistva asja, mis tõuseb teiste seas esile. Mõtle ka sellele, kas saad vanu asja mõistlikult ära kasutada. Äkki saad uute kappide ostmise asemel vanad värvist puhastada ja värske värviga üle võõbata? Kui need pole otseselt katki ja on heast materjalist, siis saad neid vabalt kasutada. Sama kehtib ka mööbli kohta: vahel piisab vaid diivanikatte vahetusest.

4. Kasuta päikesevalgust ära

Kui oled remondi suuremalt ette võtnud, elad majas ja saad muuta akende paigutust, võiksid need olla suunatud peamiselt lõuna poole. Nii paistab päike akendest sisse, toas on rohkem valgust ja jahedamal ajal ka soojem.

5. Mõtle enne kaks korda, kas soovid ikka LED-lampe paigaldada

LED-lambid on küll mugavad ja annavad palju valgust, kuid samas on nende paigaldamine teinekord keeruline ja võib palju maksma minna. Näiteks kui esikus on juba üks LED-lamp, saad sinna juurde lasta vaevata paigaldada mõned lisaks. Kui soovid aga LED-lampe paigaldada kohta, kus neid pole, võib see kallimaks minna. Soodsam on otsustada ripplambi kasuks.

Allikas: zillow.com

LOE LISAKS:

Remonditööde järjekord — millest peab alustama?

10 nippi, kuidas pisikese eelarvega korralik remont ära teha