Eesti disainpõrandad on jõudnud Hollywoodi staari Robert Downey jr koju


Eesti disainpõrandad on jõudnud Hollywoodi staari Robert Downey jr koju
Bolefloor Oak NaturalFoto: Bole OÜ

Eesti taustaga ja maailmas ainulaadsete puitpõrandate valmistaja Bole on esimene, kes hakkas tootma puu tüve kuju järgivaid põrandaid. Robert Downey juuniori Hamptonis asuvasse kodumajja loodud Bole põrandaid saab näha mainekast ajakirjast Architectural Digest, milles räägib maailmakuulus disainer Joe Nahem lähemalt oma inspiratsiooni tagamaadest, valikute põhjustest ning nende sobitamisest kliendi soovidega.

Architectural Digest artiklis avanevas galeriis on näha ka Bole tehtud põrandaid.

Ava artiklis „View slideshow“. Pildid 3 ja 5 on Bole pähkli Bolefloor põrand ning pilt 10 Bole kõver Iroko moodulterrass Deck6.

„Teeme igapäevaselt koostööd tippdisainerite ja arhitektidega, kelles reeglina äratab huvi see, millised uued võimalused avanevad Bole disaini kasutades, aga neile avaldab muljet ka meie keskkonnasäästlikkus. Bole toodangu teeb eriliseks looduse vaba joone ja disaini toomine põrandatesse. Miks üritada mahtuda inimese seatud raamidesse, lõigates puitu sirgeks, kui ta on oma olemuselt midagi muud? Loodus ei mahu karpi, mille servad on ühepikkused, sirged ja paralleelsed. Küll aga pakub loodus unikaalsust ja isikupära, just seda meie põrandad väljendavadki: loomulikkust ja looduslikkust,“ ütles Bole OÜ turundusjuht Rebecca Andreas.

Seotud lood:

Bole eesmärk on planke võimalikult vähe lõigata, et puitu nii palju kui võimalik ära kasutada. Iga plank sobitatakse arvutiprogrammi abil täpselt kõrvalolevaga, nagu pusles. Puiduna kasutatakse tamme, saart, kirssi, pähklit ja termosaart.

LOE LISAKS:

PUUST JA PUNASEKS | Erinevate põrandakatete plussid ja miinused

VIDEO | Nutikas nipp, kuidas enne lakkimist kaitsta puitpõrandat hilisema kolletumise eest