Betoontorusse rajatud mikrokodud lahendavad kuluka eluasemeprobleemi

 (3)
Betoontorusse rajatud mikrokodud lahendavad kuluka eluasemeprobleemi
Foto: Facebook / OPod Tube Housing by James Law Cybertecture

Hong Kongis asuv arhitektuuribüroo James Law Cybertecture on valmis saanud omanäolise näidiskodu, mis kujutab endast betoontorusse rajatud imepisikest elamist. Sedalaadi korteritega loodetakse leevendada suurlinnades üha teravnevat eluasemeprobleemi, vahendab disainiajakiri Dezeen.

Arhitektuuribüroo asutaja James Law sõnul on pisikesed korterid mõeldud eelkõige just ajutisteks kodudeks noortele, kellel puudub iseseisvat elu alustades tihti võimalus suuremateks väljaminekuteks.

Hong Kongi kiirelt kasvava populatsiooni taustal kasvavad jõudsalt ka kinnisvarahinnad. Seega on suuremate majade ja juba olemasolevate ehitiste vahele mahtuvad 2,5 meetrise diameetriga betoontorud suurepäraseks lahenduseks, kuidas olukorda nutikalt leevendust tuua.

Pisikesed korterid näevad välja nagu pisikesed kodud ikka, ainult et ümara vormiga. Põrandaid katab parkett ning viimistlus on hele ja modernne. Lahtikäiv diivan aitab ruumi säästa eraldi magamistoa arvelt.

Nagu täisväärtuslikuks elamises ikka, ei puudu ka siit korralik vannituba.

Seotud lood:

Kui praegu tuleb ühe keskmise ühetoalise Hong Kongi üürikorteri eest välja käia umbes 1700 eurot kuus, siis seda tüüpi kortereid plaanitakse rentima hakata umbes 340 euro eest kuus. Korteri ehitusmaksumuseks tuleb umbes 12500 eurot.

Fotod: OPod Tube Housing by James Law Cybertecture; Dezeen.com

LOE LISAKS:

Mees, kes hobi korras rajab unikaalseid betoonist bussipeatusi

Tahan maja ehitada! Kui palju üks maja maksab?

TOP 10 | Maailma kõige kõrgemad ja võimsamad ehitised