Algab konkurss ­Aasta betoonehitis 2018


Algab konkurss ­Aasta betoonehitis 2018
Foto: Kaido Haagen

Eesti Betooniühing ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit kuulutavad välja konkursi Aasta betoonehitis 2018. Konkursi eesmärgiks on leida ja esile tõsta ehitisi, mille nägusus ning efektiivne ja ökonoomne teostus demonstreerivad betooni kui struktuurmaterjali eeliseid.

Aasta Betoonehitise konkurss toimub tänavu juba kaheksateistkümnendat korda. Konkursile võib esitada 2018. aastal tellijale üle antud betoonehitisi või neis kasutatud konstruktsioone või menetlusi. Esitajaks võivad olla füüsilised ja juriidilised isikud. Esitamise tähtaeg on 3. detsember 2018.a. Võitja kuulutatakse välja märtsis 2019.a. Peaauhind kuulub võiduidee autorile. Äramärkimist leiavad võitnud objekti tellija, projekteerija, ehitaja, betooni, betoontoodete ja raketise tarnija. Vajadusel annab žürii välja eriauhindu.

Märtsis toimuv lõpuüritus on ühtlasi planeeritud ala asjatundjatele ning huvitatutele kokkusaamise ja mõttevahetuse foorumiks ning sisustatakse temaatiliste ettekannetega.

Konkursiidee algatajaks on AS Kunda Nordic Tsement. Idee taga peitub soov suurendada avalikkuse huvi ja laiendada teadmisi betooni kui mitmekülgse materjali võimalustest, tõsta betooni imagot ning pakkuda ala ettevõtetele ja asjatundjatele täiendavat motivatsiooni betooni kasutamist toetavate ideede väljatöötamiseks. Konkursil osalemise kohta loe lähemalt SIIT.

Seotud lood:

Vaata galeriist pilte ka möödunud aastal konkursi võitnud betoonehitisest, milleks oli Poola päritolu arhitekti Mateusz Kuo Stolarski projekteeritud eramu Viimsis:

LOE LISAKS:
Aasta betoonehitis 2017 konkursi võitja — betooni väärtustav eramu Viimsis!