7 võimalust, kuidas kasutada vineeri aias. Vaata videost lisaks, kuidas ehitada vineerist põrand


7 võimalust, kuidas kasutada vineeri aias. Vaata videost lisaks, kuidas ehitada vineerist põrand
Shutterstock

Vineer on mitmekülgne ja vastupidav materjal ning sobilik kasutamiseks ka ilmastikukindlust nõudvas keskkonnas nagu aed. Lähemalt mõned Vineerimaailma ideed, kus saaks materjali edukalt kasutada.

1. Haagised ja kärud
Selleks, et üldse koristamisega peale hakata, peaksid kõigepealt tööriistad korras olema. Veekindel vineer sobib ideaalselt kärule põhjaks. Niisamuti hästi sobib see ka haagistele, mille põhjad vajavad värskendust.

2. Peenraäärised
Rohimisvaeva vähendamiseks eralda peenar murust peenaräärisega. Kõige paremini piirab muru levikut peenrasse täielikult pinnasesse surutud ääris. Peenraäärised vali vastavalt ülejäänud aiastiilile (puidust, plastikust, rauast jne). Peenraääristega saab ka veel kompostihunnikuid piirata. Vineeritükid saab teinekord kätte väga soodsa hinnaga.

3. Toed ja raamid
Kõrged, rikkalikult õitsevad püsililled kipuvad tuule, vihma või õisiku raskuse all lamanduma. Osadele taimedele piisab maa sisse torgatud kepist. Kuid näiteks pojengid vajavad juba kindlamat tuge. Selleks paiguta juba suve alguses peenrale jalgadega raamtugi. Selle katavad taimed hiljem oma lehtedega. Tähtis on vaid kindlalt suruda taimede vahele või ümber maa sisse.

4. Lillekastid
Veekindlast vineerist saab veel valmistada näiteks eraldiseisvaid lillekaste. Need ei paku mitte ainult silmailu aias, vaid on ka vastupidavad, lihtsad ehitada ja esteetiliselt nauditavad vaadata.

Muidugi võib vineeritükkidest ehitada ka linnumaja. Shutterstock
Seotud lood:

5. Kasvuhoone vahekäik
Kasvuhoones saab veekindlast vineerist paigaldada tugeva ja stabiilse vahekäigu põhja. Kummikutega kasvuhoones käies on kindlasti oluline libisemiskindlus, mille tagab vineeri kattev tekstuuriga filmikiht. Niisamuti sobivad kasvuhoonesse ka vineerist peenraäärised.

6. Seinad ja riiulid

Vineertahvlitega saab hästi katta ka siseseinu. Vastavalt maitsele võib neid kas viimistlusvahenditega töödelda või mitte. Samuti on vineer väga hea materjal uute riiulite või prügikastide ehitamiseks. Sobib hästi ka tööriistade seinal hoidmiseks vajaliku raami meisterdamiseks.

7. Puukuuri või garaaži põrand

Kui kuuride või garaaži põrandad vajavad ehitamist või uuendamist, siis miks mitte teha need vineerist? Headest tuulutusomadustest tulenevalt saab kuuri või garaaži põrand endale vineeri abil pikaaegse põrandakatte. Tähtis on valida vaid õigete omadustega materjal.

Tõeline vineerikunst Londonis. Mida kõike annab materjalist väänata! Shutterstock

Allikas: Vineerimaailm
Järgnevast videost saad vaadata, kuidas ehitada vineerist põrand.