10 ebameeldivat üllatust, mis võivad värvimisel juhtuda


10 ebameeldivat üllatust, mis võivad värvimisel juhtuda
Unsplash / Martin Widenka

Oled suure töö ära teinud ja ühtäkki näed pärast värvimist, et tulemus pole üldse selline, nagu peaks. Tõele au andes on tulemus päris hull: kas värv mullitab, aluspind või naelad hakkavad välja paistma või on muu probleem. Keskkonnamõjurid nõrgestavad värvikihti mitmeti, osa muutusi mõjutab pinna välimust, osa aga ka värvkatte kaitsevõimet. Räägime värvimisel tekkivatest enimlevinud probleemidest ja toome lahendused.

1. Ebatasane ja kortsus värvipind
Selle põhjuseks võib olla, et värv on peale kantud liiga paksult, see juhtub tõenäolisemalt siis, kui kasutatakse alküüd- või õlivärvi, või kui uus värvikiht kantakse peale veel kuivamata värvile. Kortsuma kipub pind ka siis, kui värvitakse kuuma pinda või tehakse seda otsese päikese käes, või on niiskus (vihm, kaste, udu) avaldanud mõju veel kõvenemata värvile.

Kuidas lahendada?
Eemalda kortsus värvikiht kaabitsaga või lihvides ja siis värvi pind uuesti üle kvaliteetse välisvärviga. Lase esimesel värvikihil enne teise värvimist piisavalt kuivada. Värvi kattevõime kohta tuleb järgida tootja soovitusi. Värvimiseks sobib tuulevaikne pilves ja jahe ilm, värvida ei tohi vihmaohu korral või hilja õhtul, sest värv ei jõua kuivada enne vihma või kastet.

Liigu noolega edasi järgmisele lehele