MIRAMII BLOGI: Enne ja pärast — vana mööblitüki uus elu

20. lugu
MIRAMII BLOGI: Enne ja pärast — vana mööblitüki uus elu
MIRAMII BLOGI: Enne ja pärast — vana mööblitüki uus eluFoto: Miramii

Olen alati olnud kergelt skeptiline vana mööbli restaureerimise suhtes. Usun, et suurt rolli mängib selles "Selgeltnägijate tuleproovi" saatest saadud info - ikka kartsin, et vana ja kellegi juures teist elu elanud mööbliesemega kaasneb mõni poltergeist või peegliga värav teispoolsusesse. Sain aga õnneks oma kogemusega vastupidise kinnituse.

Kuna ma siiski usun headusesse ja võidab ju hea kurja nagunii ning pean ilusaid mõtteid tugevaimateks, siis otsustasin osta vana kapi ja sinna endast killukese peita. Katta see üle positiivsete mõtetega ja anda talle uus elu oma magamistoas!

Ma pole mingi restauraator ja vana mööblitükiga kogemus puudus ammugi. Ka ehituspoetädi ei osanud muud soovitada, kui et piisab paarist kihist krundist ja valgest värvist. Et kappidele pisut vunki lisada, ostsin Telliskivi ühest poekesest öökullidega kapinupud!

Kapid tulid välja ilusad! Täpselt sellised, nagu soovisin ja ehk pisut ilusamadki. Tõstsin natukene magamistuba ümber ja isegi uue toa tunnet on natukene tunda. Ikkagi kevad — paras aeg uuteks algusteks!

Seotud lood:

Kuna vana kapike oli üsna heas seisus, siis oli vaja:

  • kapp puhastada
  • katta kruntvärviga
  • värvida
  • lisada erilisema ilme saamiseks omanäolised kapinupud

Lihtne ja kaunis! Soovitan!

Hea lugeja, kõik Miramii postitused leiad SIIT.