VIDEOD | Kuidas reisile minnes toataimed kastetud saavad?


VIDEOD | Kuidas reisile minnes toataimed kastetud saavad?
Foto: Unsplash

Kui plaanid külma eest soojale maale peitu pugeda, siis puhkuse saabudes kerkib üles ikka ja jälle küsimus - kes sellel ajal taimi kastaks? Youtube'ist leiab mitmeid videosid, kus näidatakse nippe selle mure lahendamiseks. Mis iganes varianti sa plaanid kasutada, kindlasti testi enne selle tõhusust!

Pista lihtsalt pudel potti ja vesi nõrgub vaikselt mulda:

Ehita kastmisseade plastpudelist ja nöörist:

Pudelist ehitatud süsteem, mille puhul peab väga täpselt vaatama, kuidas ja kuhu sa augu uuristad:

Kõige kindlam lahendus tundub siiski paluda naabrilt või sõbralt abi, aga alati ei pruugi seda võimalust olemas olla. Talvisel perioodil ei ole ka õnneks asi nii hull, kui suvisel ajal, kus toataimede veevajadus on suurem ning paar nädalat ilma kastmata ei tohiks enamikele toataimedele midagi teha. Hullem kui alakastmine on ülekastmine ning tasub teada, et taimi "ette" kasta ei ole võimalik.

Seotud lood:

Enamasti hukkuvad taimed liigse kastmise tagajärjel, vähem kahjustab taimi harv ja vähene kastmine. Liiga märjas mullas hukkuvad peened juured, mistõttu taim jääb janusse, tekivad mitmesugused mädanikud, millest on vahel taime võimatu päästa. Seega, kui puhkusreis kestab vaid nädal-paar, tõsta taimed pisut varjulisemasse kohta eemale radiaatorite lähedusest ja kasta neid enne ärasõitu mõõdukalt. Pikemate ärasõitude ja taimede puhul, mis vajavad ilmtingimata tihendamat kastmist, katseta nippe nähtud videotest!

  • Kuidas sina oma taimed puhkusel olles elus hoiad? Kas oled proovinud mõnda kastmisseadet või oled ise selle valmis nikerdanud, kuidas toimis? Jaga oma nippe teistega kommentaarides!

LOE LISAKS:

AED TALVEL | Kümme peamist viga, mida lindude söötmisel tehakse

Rohenäpp, kas tead, millal on õige aeg hakata taimi ette kasvatama?