UURING: Aias toimetamine võib vähendada riski haigestuda rinnavähki


UURING: Aias toimetamine võib vähendada riski haigestuda rinnavähki
Foto: Shutterstock

Hiljutised rinnavähiuuringud rõõmustavad rohenäppe hea uudisega — nimelt on teadlased jõudnud järeldusele, et keskealiste aiandushuviliste seas esineb rinnavähki vähem ning regulaarsed aiatoimetused aitavad langetada rinnavähki haigestumise riski 13%.

Möödunud kümnendi suurim uuring analüüsis keskealiste naiste kehalist aktiivsust, söömisharjumusi ja alkoholitarbimist ning nende näitajate seost rinnavähiga.

Igal aastal registreeritakse Eestis keskmiselt 630 ja maailmas umbes 1,7 miljonit esmast rinnavähi diagnoosi. Maailma Vähiuuringute Fond kinnitab, et see statistika oleks tunduvalt väiksem, kui naised pühendaksid vähemalt 30 minutit päevas füüsilisele koormusele. Uuriti erinevaid kehalise aktiivsuse vorme — kui jooksmine langetas rinnavähki haigestumise riski keskmiselt 17%, siis kergem koormus nagu jalutamine või aiatööd langetasid uuringu järgi haigestumisriski 13%.

Seega tasub ka neil, kes veel tänavu näppu mulda pistnud pole, võtta ette pisemad aiatööd ja kosutada tervist näiteks kena ürdipeenra loomisega!

Allikas: Prima

LOE LISAKS:

10 stiilinäidet, kuidas kujundada rõdust mõnus puhkeala

FOTOD: kadestamisväärselt kaunid grillinurgad, millest eeskuju võtta

10 suurepärast ideed koduaia kujundamiseks