TASUB MINNA: Botaanikaaed ootab sänpooliate ehk varjukannikeste näitusele


TASUB MINNA: Botaanikaaed ootab sänpooliate ehk varjukannikeste näitusele
Foto: Shutterstock

Kuni 21. maini toimub Tallinna botaanikaaias koostöös erakollektsionääridega säntpooliate ehk rahvakeeli varjukannikeste näitus. Kuraator Urmas Laansoo sõnul on maailmas aretatud enam kui 2000 erinevat sänpooliasorti, millest 300 on ka näitusel tänu erakollektsionääridele esindatud.

Säntpooliad ehk varjukannikesed on maailmas väga populaarsed taimed. Aastas müüakse neid maailmas mitu miljonit taime enam kui 25 miljoni USA dollari väärtuses,” selgitas Laansoo.

Näituse ajal müüakse säntpooliate haruldasi sorte, juurdunud lehepistikuid, neile sobilikku mulda ja eriväetist. Näitusel on võimalik näha gesneerialistest filmi ja saada konsultatsiooni nende kasvatamise kohta.

Säntpoolia (Saintpaulia) perekonda gesneerialiste (Gesneriaceae) sugukonnas kuulub viimastel andmetel 20 liiki taimi Ida-Aafrikas. Tuntakse liht- ja täidisõielisi, tähtja õiega, kurruliste ja roheliste kroonlehtedega sorte. Kõige ebatavalisemad on halli või kollase õiega säntpooliad. Looduslikult kasvavad säntpooliad Tansaanias Usambara mägedes ja Keenia lõunaosa kaljudel ning rannikumetsa sammaldunud kividel. Esimest korda kirjeldati säntpooliat 1893. aastal. Taime teaduslik nimetus on antud Walter von Saint Paul-Illaire (1860–1910) auks, kes selle taime Tansaanias loodusest avastas.

Seotud lood:

LOE VEEL:

AIADISAINER: Kujunda hekist kasulik ja kaunis vahesein

Inspireerivad aiad, terrassid ja rõdud — ideid suveks

Kiviktaimla rajamine — kuidas valida ja istutada taimi