Millist aiakangast või -katet kasutada?


Millist aiakangast või -katet kasutada?
Shutterstock

Aianduslikest kangastest on saadaval peale kasvuhoonekilede peenravaip ehk puhutud kile, basseinikiled ja geotekstiilid. Peenravaibaga saab katta tootmisaedades maapinda ja luua niimoodi puhta töökeskkonna.

Iluaias võib peenravaipa kasutada peidetud kujul kahe erineva pinnase isoleerimiseks, näiteks turbaaias või kiviktaimlas. Täpselt sama ülesannet täidavad ka uuemad ja moodsamad geotekstiilid. Nende materjalidega ei tohi aga kunagi taimi katta või varjutada.

Kerged ja õhulised loorid on mõeldud taimede soojendamiseks. Hästi on teada katteloor, mis on mõeldud kevadel taimede ajatamiseks ja öökülmade eest kaitsemiseks. Kattelooriga analoogiline kangas on talveloor, millega saab talvel soojendada külmahellasid taimi nagu näiteks roosid ja elulõngad või juurdumata noortaimed. Mitte mingil juhul ei või kasutada katteloore igihaljaste taimege päikesevarjuks, sest selle all kõrbeb igihaljas taim veelgi kindlamalt kui otsese talvepäikese käes.

Foto: Shutterstock
Seotud lood:

Taimede varjutamiseks terava talvepäikese eest on mõeldud varjukangad. Need kujutavad endast võrgutaolist sünteetilist riiet, mis koosneb augukestest, et õhk võimalikult vabalt läbi käiks. Augukeste suurusest sõltub ka kanga varju andmise tõhusus. Kasutades varjukangast mitmekordselt, on sellega võimalik külmahelli taimi ka soojendada.

Puutüvesid kaitsevad külmade tuulte või päikese eest spetsiaalsed kaitsematid, mis on valmistatud viltjast riidest või pilliroost. Noore puu tüve kaitseks loomade eest tasub kasutada spiraalset tüvekaitset.

Allikas: Hansaplant

LOE VEEL:

FOTOD: Väikegi aed võib pakkuda mõnusat äraolemist — vaata ideid!

Veesilm toob aeda elu — tiigi rajamise ABC

OMA PESA: Maja valmis — kui kaua läks ja kui palju maksis