Kompaktne ja nutikas — kirjaniku teosest inspireeritud puittahukas elavdab õueelu


Kompaktne ja nutikas — kirjaniku teosest inspireeritud puittahukas elavdab õueelu
Jäger & Jäger

Saksa mööblitootja Nils Holger Moormann on saanud Ameerika kirjaniku ja filosoofi Henry David Thoreau teosest ”Wladen ehk elu metsas” inspiratsiooni kontseptuaalse aiamooduli loomisel. Teoses kirjeldab kirjanik oma elu ja suhet loodusega, raamat on muuseas ilmunud ka eesti keeles.

Ameerika kirjanikku ja filosoofi Henry David Thoreau’d, kes elas ja tegutses 19. sajandi keskpaigas, peetakse ökofilosoofia rajajaks ja üheks 20. sajandi anarhismi eelkäijaks. Ka aiamooduli nimi — ”Walden” või ”Life in the woods” — tulenebki raamatust.

Moormanni ”Walden” kujutab endast puittahukat, kuhu saab kenasti paigutada aiatööks vajalikud tööriistad: labida, reha jne, tahukasse annab paigutada koguni tublide mõõtudega aiakäru.

Aiatööst mitte nii väga innustunud inimesed võivad aega veeta tahukas asuvas istekabiinis või ronida mööda redelit teisele tasandile.

Seotud lood:

Seal on võimalus end lükandkatuse all välja sirutada ja päeval pilvi ning öösel tähti vaadelda.

Laagritulemeeleolu loob tahukas kiikuv pada, mille vahetus läheduses paiknevad küttepuud.

Kokkuvõttes pakub ”Walden” ruumi asjadele, mida me aia ja õuesolekuga seostame, esitledes neid nähtavalt. Näiteks linnupesakasti linnuseemnetega, lillepotti kastekannuga, grilli- , söögi- ja joogivahendeid piknikulauaga.

Mõnusaks eluks ja olemiseks pole palju vaja — miks üldse tuppa tagasi minna?

Fotod: Jäger & Jäger

LOE VEEL:

Sisearhitekt Raul Tiitus: Kuidas kujundada välikööki?

Loe, millised on kolm kujunduspõhimõtet moodsas maastikuarhitektuuris

AIADISAINER: Kuidas kujundada aeda — aiakujunduse 10 momenti