Kaunid aiakujundused Tallinna lillefestivalil panevad fantaasia tööle


Kaunid aiakujundused Tallinna lillefestivalil panevad fantaasia tööle
Mobiilifotod

Tallinna rahvusvahelisel lillefestivali raames rajati Tornide väljaku parki 31 iluaeda. Tänavu on aiad kujundatud teemade "Lillede mäng" ja "Universaalne (aia)disain" järgi. Eesti firmade ja asutuste kõrval esindavad Tornide väljakul oma aiakunsti aednikud Soomest, Ukrainast, Saksamaalt, Ungarist ja Belgiast. Silmailu saab nautida ja ideid endagi aeda noppida augusti lõpuni.

„Aednikud, disainerid ja maastikuarhitektid on seitsmendale Tallinna lillefestivalile kavandanud väga erilisi ja pilkupüüdvaid lahendusi. Kogu see värvikirev ja lopsakas looduse ja inimese koostöös sündiv fantaasiamaailm kasvab ja puhkeb meie kõigi silme all imeliseks rõõmuküllaseks silmailuks,“ sõnas abilinnapea Kalle Klandorf lillefestivali avamisel.

Oma aia on kujundanud nii Tallinna Kesklinna valitsuse kui ka Kuressaare linnavalitsus. Ametikoolidest näitavad oma oskusi Tallinna Kopli ametikool, Luua metsanduskool ja Räpina aianduskool jpt.

Seitsmes rahvusvaheline lillefestival Tornide väljaku pargis on avatud alates tänasest, 22. maist kuni 28. augustini. Aedade teemad on „Lillede mäng“ ja „Universaalne (aia)disain“.

Avamisel andis kontserdi Vaiko Eplik ja ansambel Eliit.