Kanarbikud ja eerikad on kaunid ning pikaaegsed sügisesed õitsejad


Kanarbikud ja eerikad on kaunid ning pikaaegsed sügisesed õitsejad
Foto Daiga Ellaby / Unsplash

Sügise saabudes on vaja mõelda, milliste taimedega pikendada suvist värvikirevust rõdukastides ja vaadata, et lillepeenardesse ei jääks tühjad laigud. Sobivateks taimedeks on sügisilma taluvad eerikad ja kanarbikud. Mida nende kohta teadma peaks?

Külmakindlate kanarbikkude jaoks sobiv kasvukoht on päikseline kuni poolvarjuline, kus nende õieilu jagub kuni suuremate sügiskülmadeni. Lisaks valgusele on kanarbiku jaoks oluline, et muld oleks happeline (pH4,5-5,5). Kõige sobivam muld on männimetsa muld või poodides müügil olev spetsiaalne aiamuld sügistaimedele 20 l. Peenrasse istutatud taimi on soovitav multšida, see tagab happelise keskkonna säilimise, hoiab niiskust ning peenar on korrastatum.

FOTOD: Sügise alguse puhul — imekaunis kanarbik Foto: Shutterstock
Seotud lood:

Kanarbiku sordivalikus on nii valgete, kreemjate, punakate kui lillakate õietoonidega taimi ning modernsemasse koduaeda erksamate värvilaikude loomiseks on pakkuda värvitud taimi.

Eerika on üks liigirikkamaid perekondi kanarbikuliste taimede sugukonnast. Meie kliimaoludesse püsikuna kasvatamiseks sobivad kevadel õitsevad punane eerika ja värdeerika. Sügist silmailu pakkuvaks liigiks on sale eerika, mis toob rõdukastides ja lillepeenardesse ilusad punased-roosad värvilaigud.

Nõuded kasvutingimustele on samad, mis kanarbikul, päikseline kuni poolvarjuline kasvukoht ning happeline muld. Küll peab rõdukastis kasvatamisel jälgima, et muld läbi ei kuivaks.

Meie kliimatingimustes sale eerika ei talvitu, kuid siiski ei tasu neid peale sügiskülmade tulekut ära visata, sest tavaliselt säilitavad eerika õied oma värvi kuni kevadeni isegi siis, kui taim on juba kuivanud.

Imekaunis kanarbik Foto: Shutterstock

Allikas: aiaparadiis.ee

LOE VEEL:

Valmistume sügiseks: sisustusnipid, millega kodu tõeliselt soojaks ja hubaseks muuta

NIPID: Tee aknad puhtaks loodussäästlikult ja koduste vahenditega

Need on kõige mürgisemad taimed sinu aias — kuidas ohtudest hoiduda?