Juuni aiatööde meelespea!


Juuni aiatööde meelespea!
Bauhof

Maikuus hoolikalt tehtud aiatööd lubavad aiaomanikel juunis pisut vabamalt hingata ja pöörata rohkem tähelepanu väetamisele, täide hävitamisele, okste lõikamisele ning õitemere nautimisele.

Nagu lubatud, on maikuu olnud imeliselt soe ning kõik plaanipärased aiatööd alates kobestamistöödest ja muru iluravist ning lõpetades avamaale istutamise ja õuemööbli korrastamisega peaksid nüüdseks tehtud olema. Jaanikuu pakub aednikule mõningast puhkust lihtsamate töödega ja võimalust nautida lehekuus tehtud raske töö tulemit oma aias. Vaatame üle, millised on need tööd, millega peaks juunis ühele poole saama!

Väeta, niida ja kärbi

Paljud taimed ja põõsad on juuniks oma õied puult lendlema saatnud ning nüüd on hea aeg harvendada või kärpida selliste ilupõõsaste oksi. Mais õide puhkenud sirelid, samuti enelad ja forsüütiad on harvendustöödeks valmis.

Kui aga aeda on tulnud lisa puude, põõsaste ja püsikute kujul, on väga oluline jälgida, et kevadel istutatud taimed saaksid regulaarselt ja piisavalt kastetud. Kui ilmataat ei aita, peaks kastmisesse suhtuma erilise hoolega. Soovitatavalt ikka üks kord ja korralikult, mitte mitu korda sirtsutades. Ideaalis peaks muld saama märjaks 20 cm sügavuselt, mis eeldab umbes 20 l vett 1 m2 kohta. Kastmisvesi peaks olema soe. Külma vee puhul tuleks kasutada aga pihustamise meetodit. Ajaliselt meeldib taimedele kastmiseks varahommik või hilisõhtu.

LOE EDASI Bauhofi blogist!