Inglisepärasesse aeda rajatud kaunis veesilm

Lugeja fotod
Inglisepärasesse aeda rajatud kaunis veesilm
Inglisepärasesse aeda rajatud kaunis veesilmFoto: Ene

Inglisepärase aiaga kodu pealinnas on Ene pere jaoks nagu lõõgastav oaas — siia on rajatud elamine ja selle juurde kaunis aed ja tiigid, mis pakuvad tegutsemisrõõmu kogu eluks. Enel on basseinide ehitamisel päris suur kogemus, sest neid on tal aias kolm. Algselt katsetati moodsaid variante, aga must kummist basseinikattematerjal ei näinud hea välja — vesi jääb tume ja kalad ei ole näha ning on raske hooldada.

Ene räägib, et kogu ettevõtmine on olnud ja on küll suur töö, aga tasub vaeva, sest tegemisrõõmu jätkub kogu eluks. Nii et kausikujuline suurem auk maasse, korralik metallkarkass sisse ja vettpidava seguga korralikult läbi tambitud (käsitöö) segu valada (kuivab kiiresti) auku. Töö on karm, aga bassein on kestnud juba kümmekond aastat, isegi maa kerkimine talveti ei ole suutnud seda lõhkuda, sest põhi on kausikujuline ja kerkib (kui üldse) ühes tükis.

Basseini puhastab Ene kästitsi ja kemikaalideta, sest kalad ja lilled on sees. Vetikate vastu aitab veepuhastussüsteem ultraviolettlambi- ja filtrisüsteemiga. Igapäevase hooldusena on puhastatakse enne kalade toitmist veepinnalt kõik õied, lehed ja muu praht, siis ei jõua see põhja vajuda ja nii lihtne see ongi.

  • Kui sinulgi on kaunis aed või tiik, siis saada meile sellest pilt või pildid märgusõnaga "aed" või "tiik" aadressil moodnekodu@delfi.ee