FOTOD │ Vaata, imetle ja nopi ideid — augustipäike lillefestivali iluaedades


FOTOD │ Vaata, imetle ja nopi ideid — augustipäike lillefestivali iluaedades
Foto: Karin Kaljuläte

Tallinnas Tornide väljakul on veel võimalus imetleda Lillefestival 2017 raames eksponeeritud iluaedasid. Juba mõne päeva pärast toimub aga festivali ametlik lõpetamine ja parimate autasustamine. Käisime meiegi suvisest aiast viimast võtmas ja augustipäikest nautimas — vaata suurt ja uhket pildigaleriid!

Festivalist on kujunenud iga‑aastane traditsiooniline suurüritus, mis toob kokku aiandus- ja lillehuvilisi nii Eestist kui ka mujalt maailmast. Tallinna lillefestivali ideeks on täisväärtuslik ja omapärane kultuurielamus, mis on ellu kutsutud aiakujunduskunsti propageerimiseks ja heade aiakujundustraditsioonide taasloomiseks.

Kogu suve kestev lillepidu Tallinna Tornide väljakul on andnud suurepärase ülevaate nii aiakunstist kui ka aia pidamise kunstist. Kevadest hilissügiseni on ka need inimesed, kellel oma koduaeda pole, saanud jälgida, kuidas ühest aiast on aed saanud ja milliseid muutusi ühe üürikese Eestimaa suve jooksul taimed teevad. Meie silme all on igal aastal kolme kuu jooksul mustast maalapist lopsakas aed saanud.

Reedel, 25. augustil toimub 2017. aasta lillefestivali lõputseremoonia, kus premeeritakse silmapaistvamaid teemaaedu ja kulutatakse välja rahva lemmik. Vaata sündmuse kohta lähemalt SIIT.

Seotud lood:

Vaata suurt pildigaleriid:

LOE LISAKS:

FOTOD: kadestamisväärselt kaunid grillinurgad, millest eeskuju võtta

Seitse levinumat viga, mida aeda kujundades tehakse

FOTOD │ Maailma kõige kaunimad aiad ja pargid, millest ammutada inspiratsiooni