FOTOD │ Õnnestunud väliköök pakub koduaias silmailu ja erilisi hetki


FOTOD │ Õnnestunud väliköök pakub koduaias silmailu ja erilisi hetki
Foto: Shutterstock

Väliköögid on soojemal aastaajal mugavaks vahelduseks, kus toitu valmistada ning pere ja sõprade seltsis mõnusalt aega veeta. Et Eesti suvi on lühike, tuleb sellest tingimata viimast võtta ja nautida ka jahedamaid suveõhtuid. Noppisime mõned lahedad näited kaunitest väliköökidest, millest tasub kindlasti inspiratsiooni ammutada ja mõelda endagi õueruumi täiendamise peale!

Välikööki sobivad hästi gaasigrillid, mille abil saab lihtsalt ja kiirelt toitu valmistada. Soojust ja silmailu pakuvad välikaminad ja mitmesugused tuleasemed, kuid abi on ka gaasisoojenditest — peaasi, et väliköök oleks õdus ja mugav ning et värskes õhus einestamisest ei peaks ka kehva ilma korral loobuma.

Kindlasti ei tasuks unustada ka varikatust, mis vihmahoogude eest kaitset pakub!

Selles väliköögis on lähenetud panipaikadele eriti leidlikult — katusealused kapid on kaetud pehmete patjadega ja muudetud ühtlasi istekohtadeks.

Nagu ka interjööris, tasub õueruumi puhul pöörata tähelepanu detailidele — näiteks põnevatele viisidele, kuidas küttepuid leidlikult eksponeerida.

Seotud lood:

Küttepuud võib paigutada riiulisse — tulemus on igati lahe ja eriline!

Väliköögi keskmes on loomulikult mugav istumine, milleks sobib imeliselt hästi diivan.

Olulisel kohal on ka valgustus. Tavapärase õuevalguse kõrval võib varjulisemasse kohta paigaldada midagi veidi erilisemat, miks mitte ka kroonlühtri!

Väliköök ei pea olema ilmtingimata üle kuhjatud moodsa tehnikaga. Teinekord piisab ka lihtsast grillist ja isetehtud tööpinnast, kus toitu ette valmistada.

LOE LISAKS:

Seitse levinumat viga, mida aeda kujundades tehakse

FOTOD: kadestamisväärselt kaunid grillinurgad, millest eeskuju võtta

Nutikaid ideid, kuidas õueala eriliselt kauniks ja hubaseks kujundada

Sisearhitekt Kärt Tähema stiilsesse välikööki mahub ka bassein