FOTOD │ Maailma kõige kaunimad aiad ja pargid, millest ammutada inspiratsiooni


FOTOD │ Maailma kõige kaunimad aiad ja pargid, millest ammutada inspiratsiooni
Foto: Kollaaž

Koduaia kujundamisel tasub mõelda suurelt ja inspiratsiooni võib ammutada näiteks maailma kõige kaunimatest parkidest ja iluaedadest, kuhu on hinge pannud kõige tunnustatumad aednikud, maastikukujundajad ja teised loomeinimesed. Panime kokku valiku suurejoonelistest aedadest, mis püüavad pilku läbimõeldud lahenduste ja põnevate kujundustega — teeme tutvust!

1. Monet’ aed Prantsusmaal

Kui tuntud prantsuse maalikunstnik 1883. aastal Giverny’sse kolis, kuulus maja juurde hiiglaslik viljapuuaed. Oma kunstnikukäe pani aiakujundusel külge ka Monet ise, kes armastas mängida perspektiivide, sümmeetria ja rohkete värvidega.

Monet'le ei avaldanud tavapärases mõistes korrapäraseid aiad just kõige sügavamat muljet. Ta lasi lilledel oma loomulikus ilus kasvada ja ei pühendanud aia hooldamisele ega pügamisele ülemäära palju aega. Talle meeldis segada erineva kõrguse ja värvusega lilli, sealhulgas ka väga lihtsaid sorte. Nii segunevad aias lihtsad karikakrad, päevalilled, moonid, päevalilled ja roosid kallimate ja haruldasemate liikidega.

Foto: Giverny.org

Seotud lood:

Kuigi naabrid olid Monet geniaalsele ideele rajada aeda suur tiik algusest peale vastu, ei jätnud kunstnik jonni ja tiik sündis olenemata ümberkaudsete vastuseisust. Monet hindas väga Jaapani stiilis aedu, mis inspireerisid teda tiigi ümbruse kujundamisel.