Avastamisrõõm käsikäes tööga
Lilled on jõudnud siia mitmelt poolt — igal taimel on oma lugu. Mitu suuremat on pärit osta.ee-st — seal on need tunduvalt odavamad kui poes, soovitab ta.
„Olen koos kalli taimega ka putukad koju toonud ja sellega teised taimed ära rikkunud,” teab ta hoiatada, et ostes tuleb tähelepanelik olla. „Mul ei ole „rohelist kätt” — see on müüt!” on Riho kindel taimemaailma õpitavuses.
„Mina olen küll pidanud palju õppima,” ei taha ta sellega kiidelda, vaid pigem teisi julgustada. „Mida rohkem taimi, seda rohkem on nendega hoolt — iga liik on oma tujudega. Algul surid pooled välja, siis istusin raamatute taga ja uurisin järele, mida nendega ette võtta.”
Ta ei tee saladust, et kui igatseda täiuslikku tulemust, nõuabki ilu tööd ja pühendumist. „Kui vaadata ajakirjadest kaunilt sätitud fotosid Lõuna-Prantsusmaa terrassidelt, siis kujutan ette, et iga hetk, kui parasjagu ei pildistata, töötab seal keegi selleks, et taimi korras hoida.”

Ilu tuleb hoida
Mõne aasta eest, kui Riho korteri ostis, tutvustas müüja talle vähemalt veerand sajandit pesemata akendega verandat kui ruumi, „kus võib kolu hoida”. Kolukambri lagi paistis siis läbi ja akendega tuli näha tublisti vaeva, et need taas korda saada. Aga Rihol on siiralt hea meel, et neid ei olnud uuemate vastu vahetatud. Mis siis, et kogu korteri 18 akna pesemine on nii suur töö, et sellega hakkamasaamist tuleb tähistada suurema kevadpeoga.
„Ma ei tea, miks eestlased ei armasta ilu,” imestab ta proosalist lähenemist, mis vaatab viltu meie sajandivanustele linnamajadele. Kõik vanad raamid lasi ta restaureerida, mis tähendas kolme kuud meistrimehe tööd. Ka vana, kergelt lainetavat klaasi õnnestus enamasti säilitada — see paneb valguse päikesekiirtes võluvalt virvendama. Kel silma, oskab seda hinnata.
Selle veranda vaprad taimed:
- Monstera
- Tääkliilia e jukka
- Tõlvlehik
- Draakonipuu
- Viigipuud
- Havisaba
- Filodendron
- Streliitsia e paradiisilinnulill
- Lehtkaktused
- Diifenbahhia
Preemiat väärt!