Botaanikaaias on näitusel taimed, millest saab valmistada hambaharju


Botaanikaaias on näitusel taimed, millest saab valmistada hambaharju
Punane kuulsuslill (Clianthuspuniceus)

Tallinna botaanikaaias saab 27. jaanuarist kuni 4. veebruarini külastada näitust “Uudset ja põnevat taimeriigist”, kus tutvustatakse muuhulgas neid taimi, millest saab valmistada näiteks hambaharju ja palvehelmeid. Näituse kuraator Urmas Laansoo ütleb, et selle aasta esimesel näitusel on fookuses erinevad põnevad taimed, millel on iseäralikud omadused või tunnusjooned.

“Näituse jooksul saab tutvuda balsapuu, torukassia, aasia barringtoonia, kuning-leekpuu ja mitmete teiste eksootiliste taimede põnevate viljadega. Lisaks saab teada, millised on kõige suuremad ja kõige väiksemad puud ja rohttaimed ning millisel taimel on kõige suuremad lehed ning millisel kõige väiksemad õied,” täpsustas Laansoo.

Taimeriik pakub endiselt palju üllatusi ning kuigi võiks arvata, et suuremad avastused on tehtud ja kõik taimeliigid juba kirjeldatud, siis tegelikkus on teine. “Igal aastal avastatakse maailmas kuni 2000 uut taimeliiki. Viimastel aastatel on leitud ka uusi ja põnevaid kohvipuid ning palme, näiteks 2017. aastal avastati 16 uut palmiliiki,” selgitas Urmas Laansoo.

Paralleelselt saab botaanikaaias näha ka Eesti Keraamikute Liidu 2017. aastanäitust.

LOE VEEL:

12 taime, mis sobivad magamistuppa ja aitavad uinuda

Seotud lood:

Kiire elutempo? Need 12 toataime tahavad äärmiselt vähe hoolt

Toataimed, mis taluvad hästi hämarat kasvukohta