1. Jälgi sooduspakkumisi ja surfa Facebooki gruppides

Kui sul on korraga vaja osta terve korteritäis mööblit, tapeete ja värve, võib eelarve olla üpriski ehmatav. Ehitus- ja sisustuspoodides tasub silm peal hoida sooduspakkumistel. Mööblit, remondist üle jäänud materjale ja isegi tapeedirulle võib aga leida ka interneti oksjonikeskkondadest ning mitmesugustest Facebooki gruppidest, kus inimesed oma mööblit soodsalt müüvad või lausa tasuta ära annavad. Enne poeringile minekut tasub seega igaks juhuks eelnevalt ka internetiavarustes pakutavaga tutvust teha. Paljud inimesed annavad kolides või kodus remonti tehes uskumatult palju mööblit väga soodsalt ära. Asjad ei piirdu ainult diivanite või tugitoolidega, vaid leida võib isegi köögimööblit.

2. Määra kindlaks läbiv teema. Et su elamine ei jätaks muljet, nagu sinna oleks asjad juhuslikult kuhjatud, on oluline määrata kindlaks värvipalett, millest lähtud ning üleüldine stiil. Hea on alustada näiteks mõnest lahedast mööblitükist või ägedast kunstiteosest, mis sulle meeldib, ning kujundada ülejäänu sellest lähtuvalt. Asjad ei pea maksma hingehinda, kuid kooslus peab mõjuma läbimõeldult ja maitsekalt.

3. Too tubadesse taimi. Ja siis too veel mõned juurde. Taimi pole kunagi liiga palju. Toataimed muudavad ruumi hetkega elavamaks, lisades tekstuuri, värve ning mõnikord ka lõhnu ning aitavad täita tühje kohti ja probleemseid piirkondi ruumis. See lage nurgakene elutoas, millega sa midagi peale hakata ei oska? Paiguta sinna näiteks üks suurem draakonipuu või lüüra-viigipuu. Tühja ja tuimana näiv raamaturiiul? Säti kuld-nõelköis üle selle serva alla rippuma. Selleks, et toataimede pidamine liiga kalliks ei kujuneks, vali sellised taimed, mille puhul sa oled täiesti kindel, et suudad neid elus hoida, näiteks nagu havisaba või filodendron, mis on praktiliselt kuulikindlad. Küsi sõpradelt tütartaimi või pistikuid või surfa ringi Facebooki gruppides, kus mõned inimesed oma toataimedele uut kodu otsivad. Lillepotte leiad soodsalt kirbuturgudelt või taaskasutuspoodidest.

4. Loo aegade jooksul kogunenud postkaardikuhjast pildisein. Kui sul kogub kapis tolmu kingakarbitäis erinevaid fotosid ja postkaarte, siis loo sellest pildimaterjalist tore galeriisein, mis meenutab sulle kohti, kus oled käinud või mille külastamisest sa unistad. Selleks, et su kollektsioon oleks ühtse ilmega, säti need ühesugustesse raamidesse või vali üks kindel teema (näiteks looduspargid, rannad või mõned kindlad värvitoonid). Soodsaid pildiraame võid leida taaskasutuspoodidest.

5. Lisa masstootmismööblile iseloomu. Uus värvikiht või mööblifurnituur (käepidemed, nupud jms) võib ka kõige igavamale odavale mööblitükile täiesti uue elu anda ning selle paremini sinu stiilile vastavaks sulandada. Ära karda surfata teise ringi poodides, sest sealt võib leida väga stiilseid ja ägedaid asju.

6. Leia päranduseks saadud esemetele uus rakendusviis. Kui sulle on perelt, sõpradelt või eelmistelt üürnikelt päranduseks erinevaid mööblitükke jäänud, siis võib juhtuda, et mõningaid esemeid on sul liiga palju (näiteks erinevas stiilis toole), mõni aga puudub üldse (näiteks abilauakene elutoas). Siinkohal pane mängu oma loovus ning mõtle läbi, kas ja kuidas võiks mõnda mööblieset hoopis mõnel teisel otstarbel kasutada. Kas see lisatool võiks hoopis öökapi rolli täita või sobiks see ehk elutoa lambile aluseks? Teinekord annab mõnusa lõppmulje ka see, kui sätid meelega söögilaua ümber erinevad toolid ning miks mitte leida pikale pingile rakendust seda seina äärde lükates ja raamaturiiulina kasutades? Alati ei ole vaja igale mööbliesemele meeletuid summasid kulutada.

7. Tee ise nii palju kui võimalik. Olgu selleks siis seina pahteldamine ja värvimine või lihtsamate mööbliesemete meisterdamine — kui aega on, tasub kokkuhoiu nimel võimalikult palju ise ära teha. Suhtu leidlikult vanadesse esemetesse — näiteks saab vanadest puitkastidest teha lahedad riiulid.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid