1. Sooda

Sooda on efektiivne vahend, millega vuugivahedest tõrksad šampooni- ja palsamijääägid kätte saada. Raputa niiskele svammile pisut soodat ja vormi see pastataoliseks massiks, seejärel töötle sellega määrdunud pinda ja loputa veega.

2. Äädikas

Äädikas on üks efektiivsemaid koduseid puhastusvahendeid, mis suudab imesid korda saata nii köögis, vannitoas, külmkapis, akendel jne. Lisaks tapab äädikas ka bakterid ja hallitusseened. Kõige mugavam on äädikast ja veest tühja spreipudelisse lahus teha (50% vett, 50% äädikat) ja piserdada otse plekkidele. Kindlasti lase lahusel mõned minutid mõjuda, enne kui lapiga pinna puhtaks tõmbad.

Kui tegu on eriti tülikate plekkidega, mis mitte kuidagi ära ei taha tulla (näiteks tooniv palsam vannitoa heledal vuugil), sega äädikalahus ja sooda omavahel kokku ja jäta mõneks minutiks toimima. Seejärel hõõru nõudepesušvammi karedama poolega ja loputa. Samuti on hea äädika abil hea eemaldada kuivanud veepritsmeid ja katlakivi, mis happes edukalt lahustub.

3. Sidrun

Happelisuse poolest on sidrunil äädikale sarnane toime, kuid sidrunit ei pea veega lahjendama. Kasuta sidrunimahla puhtal kujul või sega soodaga.

4. Sool

Antibakteriaalse toimega sool sobib kasutamiseks eriti hästi just plaaditud põrandatel. Hõõru sool vähese veega plaadivahedesse, harja ja jäta ööseks seisma. Hommikul harja vuugivahed uuesti väikese koguse veega üle ning mustus, seened ja bakterid on kadunud kui võluväel!

5. Booraks

Poolest klaasist booraksist ja sidrunimahlast saab samuti tõhusa puhastaja, mis teeb säru katlakivile ja vuugivahedesse kogunenud plekkidele.