“Eestlaste maitse pole üldjoontes palju muutunud: ülepaisutatud interjöör või moega kaasas käimine ei ole meie elanike seas populaarne,” räägib Ilmere ja lisab, et eelistatakse sisustuselemente, mida on lihtne teiste asjadega sobitada ning eri stiilidega kohandada. 2022. aastal on rõhk multifunktsionaalsel kodul, kuid värskust aitavad interjööri lisada 70-80ndate mööbel ja taimede kasutamine.

Multifunktsionaalne kodu

Covid-19 piirangute ajal said kodudest äkitselt ka kontorid, koolid ja vaba aja veetmise kohad, mistõttu on hakanud inimesed oma kodusid teise pilguga vaatama ning vajavad varasemast enam funktsionaalseid lahendusi.

Anna Ilmere lisab, et tulevikus on varasemast veelgi suurem nõudlus moodulsüsteemide ja kompaktsete mööbliesemete järgi, mida on võimalik muuta suuremaks või väiksemaks vastavalt vajadusele ja kohandada erinevate tubade järgi.

Luksuslik naturaalne kivi ja puit

Keskkonnakriis on turult söönud “mida rohkem, seda uhkem” mentaliteedi — luksust mõõdetakse kvaliteetsetest ja naturaalsetest materjalidest mööbliga, mis on ajatud ja vastupidavad, näiteks täispuidust massiivsed söögilauad ja kapid, samuti naturaalsest kivist tasapinnad.

“Inimesed soovivad, et nende eluase oleks jätkusuutlikum, rohelisem ja loomulikum — mööbel võiks rääkida lugu ja olla vastupidav,” räägib sisekujundaja ja lisab, et tänapäeva luksuslikud kodud on neutraalsed ja loodusest inspireeritud toonides. Luksuslikku värvi lisavad näiteks soe oranž või sügav meekollane.

Inspiratsioon maastikest

Uuringud on näidanud, et loodusest pärit värvikombinatsioonid ja kujundid vähendavad stressi, alandavad vererõhku ja pulssi ning aitavad kaasa produktiivsusele ja loovusele. Sel aastal soovitab sisekujundaja lisada interjööri toone, mis on inspireeritud maastikest ja metsast: oliivi- ja samblakarva rohelised toonid sobivad ideaalselt erinevate puitudega.

2022. aasta värviks on Pantone valinud lavendlililla tooni nimega “Very Peri”. Anna Ilmere soovitabki valida ühe aktsenttooni, nagu näiteks terrakota, helesinine või roheline, mis naturaalsete toonide värvigammase rõõmu juurde toob. Ka merevaigu või röstitud apelsiniviilude kullakarva toon aitab naturaalse kivi ja puidu kõrvale soojust ja värvi lisada.

Retro tuleb moodi

Sel aastal tulevad mööblitrendidesse tagasi 70ndate ja 80ndate ümarad vormid ja mustrid, mis loovad külalislahke, rahustava ja mugava interjööri. Anna Ilmere selgitab, et eelmisest sajandist pärit ümaraid vorme on sel aastal märgata nii töölaudade, kohvilaudade, vaipade ja diivanite-tugitoolide disainis.

“Õdust atmosfääri aitab kodus luua õige valgustus,” räägib Ilmere ja lisab, et 70ndate rohelised, oranžid ja sooja kollaka tooniga ümarad lambid teevad sel aastal tõelise võidukäigu.

Too džungel tuppa!

Järjest enam muutuvad populaarseks rohkete taimede ja puude kasutamine interjööris. Eriti Eestis, kus pool aastast valitsevad pimedus ja raagus puud, toovad biofiilse disaini elemendid tuppa rohelust, loodust ja eksootilisust, mida kodumaal harva kohtab.

“Viimaste aastate valguses on inimesed oluliselt vähem reisinud ja ligipääs troopilistesse sihtkohtadesse on piiratud — miks mitte tuua džungel koju kätte ning lisada interjööri lopsakaid džunglitaimi, mis puhastavad nii õhku kui ka vaimu,” soovitab Ilmere.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid