1. Alternatiivsed lahendused kogukatele kappidele ja suurtele riiulitele

Iseenesest ei ole riiulid pisikeses köögis sugugi halb lahendus. Teinekord aitavad avatud riiulid säilitada avarust, mille ülemised köögikapid pisikestes ruumides ära kipuvad röövima. Mõne kitsama koha peale, kuhu aga riiulid lihtsalt ei mahu, paigalda metallist torud, millele S-kujuliste konksude abil vajalik köögivarustus kinnitada. Sama võte toimib hästi ka tühjade seinte puhul, kuhu avanevate kapiuste tõttu ei saa riiulit ega kappi paigutada.

Ja selleks, et maitseained kuhugi paigutada, ei ole vaja ilmtingimata tekitada eraldi kappi või riiulit. Maitseainepurgid võib riputada kapirea alustele konksudele või kinnitada pisikesed riiulid kapi külgedele. Heaks lahenduseks on ka magnetilised maitseainepurgid.


Kapi külgedele võib maitseaineriiulist aga kohandada hoopis ka vähe ruumi võtva koha kokaraamatute jaoks!

Kui seinale kogukat kappi ära ei mahuta, on praktiliseks lahenduseks tööpinnale toetuv kitsam riiul, mis loob õhulise mulje ning on ruumisäästlik.


2. Väljatõmmatavad panipaigad

Kui puudub soov kitsas köögis peadpidi kapis kadunud asju taga otsida ja küljele avanevatele kapiustele ruumi raisata, planeeri kööki üks korralik siinidel panipaik, mida annab pesast mugavalt välja tõmmata. Kitsad panipaigad mahuvad ka kõige pisematesse nurgatagustesse, mida millegi muu jaoks planeerida ei oska.

3. Läbimõeldud köögisaareke

Selle asemel, et kogu köök ühes reas vastu seina joondada ja kuhugi ka mahukas söögilaud asetada, ühenda panipaikade ja söögilaua funktsioonid. Köögisaare sisse saab mahutada uskumatus koguses sahtleid ja riiuleid ning vajadusel ka ahju, pliidi ja kraanikausi. Tööpinna teist serva saab aga kasutada söögilauana.

4. Ruumisäästlikud toolid

“Kaks ühes” söögilaua ja tööpinna alla saab edukalt paigutada ka toolid, mis muul juhul tarbetult ruumi rööviksid. Seljatugedega variandi asemel sobivad pisikesse kööki elegantsed taburetid.

Foto: shutterstock

5. Maast laeni kapid

Kõrgema laega ruumides tasub ära kasutada maksimaalselt ka laealust pinda. Maast laeni kapid mahutavad palju ning köö mõjub puhtama ja organiseeritumana.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid