Vintage-värvide glasuur on pisut läbikumav — just nii nagu see oli 50. aastate originaalkollektsioonil. Sõltuvalt esemest ja selle kujust võib läbipaistvus varieeruda ning see muudabki iga eseme ainulaadseks. Uued varjundid austavad originaalkollektsooni värve ja tunnetust, kuid on tänapäeval kehtivate värvide ja glasuuride standardite tõttu 70 aasta tagustest toonidest pisut erinevad.

Kolmanda värvina lisandub armastatud Teema kollektsiooni ka uus naturaalne linase toon. Linaseemnetest ja jahedast tuulest inspireeritud linane varjund on rahulik ja neutraalne ning hõlpsasti kombineeritav teiste Teema värvidega.

Lisaks kruusidele, taldrikutele ja kaussidele on uutes värvitoonides saadaval ka valitud Teema serveerimisnõud. Kollektsioonist leiab kahes erisuuruses serveerimiskausid, mis on saadaval nii linases kui ka juba varasemalt tuntud meekollases toonis Linase varjundiga serveerimiskausid sobituvad hästi lina, vintage sinise või pärlhalli tooni kandiliste taldrikutega, mis on mõeldud eelkõige eelroogade, suupistete ja dipikastmete serveerimiseks. Viimast lihvi aitab lauale tuua linase varjundiga kolmeosaline serveerimiskomplekt, mis sobib suurepäraselt kastmete, pähklite, vürtside ja ürtide jaoks.

Iittala Teema 70


Multifunktsionaalne ja ajatu

Soome disainer Kaj Franck kasvas üles detailideni viimistletud toidunõude ja eriliste kivinõude keskel ning oma töös püüdis leida tasakaalu nende kahe äärmuse vahel. Tema lahenduseks oli mitmekülgsete ja praktiliste nõude tootmine mõistliku hinnaga.

Franck lõi Teema tükkhaaval, lähtudes selle juures lihtsast disainiideest, et iga nõu tuleneb ühest elementaarsest kujust: ring, ruut või kolmnurk.

Franck jäi oma nägemusele truuks ning Teema kollektsioon koosnebki täielikult igapäevastest nõudest, mis on multifunktsionaalsed, virnastatavad, vastupidavad ja mitmekülgsed. Esemeid saab pesta nõudepesumasinas, kasutada nii ahjus kui ka mikrolaineahjus ning panna sügavkülma.

Teema lai värvivalik varieerub erksatest ja elavatest kuni õrnade ja rahulike toonideni. Nii annab Teema piiramatud võimalused igaks sündmuseks, mis eeldavad nii ühevärvilist lauakatet kui ka erinevate värvide kombineerimist.

Iittala Teema 70

Tulevased põlvkonnad

Alates kollektsiooni loomisest 1952. aastal on Kaj Francki Teemast saanud Põhjamaade disainiikoon. Jätkusuutlikkuse, võrdsuse ja mõõdukuse teerajajana sidus Franck oma väärtused murranguliseks kujunenud kollektsiooniga, mille disain kannab kvaliteedi, multifunktsionaalsuse ja kestvuse sõnumit.

Kollektsiooni hinnatakse endiselt ülemaailmselt ning paljudes kodudes leiavad igapäevaselt kasutust tooted, mis pärinevad erinevatest aastakümnetest.

Teema väärtused ja selle kestev disain aitavad kujundada jätkusuutlikumat elustiili, millel on mõju nii maailmale kui ka tulevastele põlvkondadele.