12 kasutut asja sinu kodus, millest võiksid aasta viimaseks päevaks loobuda
Tarbetud köögitarvikud
Igas köögis leidub vidinaid, mida me terve aasta või mitme jooksul kasutanud pole. Tihti ostame emotsiooni ajel mõne toreda “abilise”, mis hiljem lihtsalt sahtlis või riiulis seisab. Vaata üle väike köögitehnika: võileivagrillid, vahvlimasinad, mikserid, köögikombainid jne. Kui sa neid tegelikult ei kasuta ja need on terved, siis anna ära või vii taaskasutuspoodi. Tarbetust hoia vabana ka tööpinnad köögis.
Vanad ja ilmetud rätikud
Hea ja kvaliteetne rätik teeb oma tööd hästi ja kaua, kuid ajaga kaotab ka kõige parem rätik head omadused: välimuse, imavuse jne. Luitunud ja väsinud ilmega rätik ei täida oma ülesandeid enam piisavalt hästi.
Nõud, millest on killud väljas
Muidugi on igal asjal oma elu ja lugu rääkida, kuid kui taldrikud-tassid liiga “näritud” on, siis pole sealt enam nauditav süüa, silmailust rääkimata. Terved nõud loovad ka rõõmsama meeleolu — küll veidi kallim, kuid kvaliteetsem nõudekomplekt peab oluliselt kauem vastu, olles põrutustele jms vastupidavam.
Küünlad, mida sa pole ammu põletanud
Või veel hullem — küünlad, millest on järele jäänud jupikesed ja oled need sahtlisse kogunud, et äkki ühel päeval läheb veel vaja. Usu — ei lähe!
Kulunud pleedid
Pole midagi mõnusamat, kui end näiteks sumedal suveõhtul või kargel talvehommikul pleedi mässida. Siinjuures tasub hoolikalt vaadata, kas kunagi ostetud või kingiks saadud pleed ikka on sama armas ja mõnus. Ära unusta, et pleed vajab tihti pesemist ja kaotab oma erksuse ning pehmuse üsna ruttu.
Väsinud voodipesu
Voodipesugi vajab tihedasti pesemist. Ka õige hoolduse juures ei pea voodipesu igavesti vastu. Kui voodipesu enam hästi ei istu ja värvid on kaotanud endise sära, siis on aeg see uue vastu välja vahetada.
Padjapüürid, mis ei ole osa komplektist
Magamistoale annab kauni ja tervikliku ilme ikka pigem komplekt või kahes-kolmes omavahel sobivas toonis kokku pandud lahendus. Ära pane kokku värve ega mustreid, mis üksteisele ei meeldi!
Vanad ajalehevirnad
Ajalehed ja ajakirjad, mis on aastaga tekkinud, võtavad palju tarbetut ruumi. Uut aastat on palju mõnusam vastu võtta hästi organiseeritud kodus, mis on liigsetest esemetest ja vanapaberist vaba. Tasub veel ette võtta käik paberikonteineri juurde ja teha elutuppa veidi rohkem ruumi!
Virnade viisi kaste igaks-juhuks-las-olla-asjadega
Asju täis topitud kastid — sordi ja viska kasutu kraam ära. Kui vaja, osta hoopis uued ja nägusad kastid, mis võiks olla sisustuselemendiks.
Aegunud kosmeetika
Aeg on teha vannitoakapis üks korralik inventuur. Kas teadsid, et paljud näo- ja kehahooldusvahendid ning kosmeetikatarbed säilivad avatuna vaid 6-12 kuud? Kindlasti üllatud, kui palju kraami vannitoakappidest välja tuleb, mis on juba tähtaja ületanud.
Õnnetu väljanägemisega taimed
Sageli võib kuulda, kuidas ühele või teisele inimesele taimed ei sobi — pole õiget tunnetust lillede hingeellu süveneda või napib lihtsalt aega nende eest hoolitsemiseks. Nii tervitavad koju jõudes aknalaual ja riiulites-kappidel õnnetu olemisega toataimed. Pole mõtet ennast piitsutada — anna lilled ära sellele, kes viitsib nendega tegeleda. Endale vali aga paar vähenõudlikku toataime. Loe toataimedest, mis suurt hoolt ei nõua.
Riided, mida pole ammu kantud
Riiete äraviskamine tundub paljudele emotsionaalselt raske. Kui aga realistlikult mõelda, siis milleks kuutada tarbetut ruumi rõivastele, mida pole juba aastaid kantud? Järelikult ei ole neid vaja ja alati ei pea ilusat ja tervet asja prügikasti lennutama. Vii väikeseks (või suureks) jäänud riided uuskasutuskeskusesse ja ehk teevad need kellelegi teisele rõõmu.
Kokkuvõtteks: viska ära katkised ja väga kulunud asjad, anna ära kasutuskõlblikud ja terved asjad, mis endale enam rõõmu ei paku või mida pole vaja!