Konkursile laekus üks kaunis magamistuba, mis asub vanas, 19. sajandist pärit talumajas. Magamistoa renoveerimisel oli peamiseks visiooniks luua ruum, mis mõjuks rahuliku oaasina, ent kust ei puuduks ka värvid ja mustrid. Teisalt oli soov proovida, kas ka vähese eelarvega oleks võimalik luua midagi sellist, mis oleks ikkagi kaunis ja harmooniline.

Toa renoveerimise käigus jäid alles lubikrohvitud seinad, massiivsete taladega lagi ja tammeparkett, mis sai uue õlivahatatud viimistluse. Kogu sisustus on pärit taaskasutusest. Mööbel sai üle värvitud naturaalse mineraalvärviga. Peaaegu igal detailil on ruumis oma tähendus – katted ja vaibad on toodud reisidelt Indiast ja Bhutanist, kust on pärit ka budistlik seinamaal.

Toa kõige olulisemaks väärtuseks on harmoonia. Iga ese on täpselt seal, kus ta olema peab, eriti oluline on see just voodi puhul. Varem oli suure kapi ja voodi asukoht vastupidine ning seetõttu on ka kapitagune sein tapeediga. Varasemalt oli voodis magades uni kehv ja pidevalt tunne, et miski on toas valesti. Kui koju kutsuti üks n-ö vitsamees või geobioloog, selgus tõde, et endises voodipeatsis on negatiivse energia punkt ja kõige paremini aitaks voodi vastasseina tõstmine. Ja kummaline küll – kohe, kui voodi sai ümber tõstetud ja seingi soojade mustritega tapetseeritud, läks kogu toa energia paika ja nüüd on see magamiseks suurepärane paik.

Konkursi tingimused

  • Saada konkursile 3-7 pilti oma magamistoast aadressile moodnekodu@delfi.ee. Kindlasti kirjelda ka mõne lausega, mida oled oma magamistoa kujundamisel silmas pidanud ja mida selle ruumi juures kõige rohkem hindad. Ära unusta piltidele ja kirjeldusele lisada oma kontaktandmeid.
  • Fotosid sai saata kuni 28. novembrini 2021. Pilte võid saata ka juba varem, sest konkursile kvalifitseeruvaid magamistube avaldame moodnekodu.ee veebis enne rahvahääletust.
  • 2-7 detsembril toimub moodnekodu.ee veebis rahvahääletus, kus lugejad saavad oma lemmiku magamistoa poolt hääletada. Kolme enim hääli saanud elutoa seast teeb valiku zürii.
  • Võitja kuulutame välja 10. detsembril 2021.
  • NB! Pildistatav ruum peab olema puhas ja korralik ning fotode suurus vähemalt 1MB. Toimetus jätab endale õiguse ebasobivaid ja madala kvaliteediga pilte mitte avaldada. Toimetusel on õigus pilte konkursiga seotud lugude juures kasutada nii Moodne Kodu paberväljaandes kui ka veebis.


Auhinnaks on Eestis toodetud kontinentaalvoodi Rave Mööblilt — 160 cm laiuse voodikomplekti juurde kuulub kaks lippidega alusraami, 5-tsoonilne Pocket vedrustusega madrats, HR42 porolooniga kattemadrats ja voodipeats HBXI 200. Voodi väärtus on 1500 eurot ning meelepärase kanga saab võitja ise valida!


Auhinna välja pannud Rave Mööbel on alates 1992. aastast pehmet mööblit, voodeid ja madratseid tootev Eesti ettevõte. Läänemaa looduskaunites kohtades tootev väikeettevõte valmistab praktiliselt käsitööna üle mitme tuhande diivani, tugitooli, diivanvoodi, nurgadiivani ning voodi ja madratsi kuus. Rave Mööbel väärtustab oma toodete puhul ajatut disaini ja kõrget kvaliteeti, mis tagavad mööbli nauditavuse paljudeks aastateks.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid