1. Geomeetrilised mustrid

Mustvalged ruudud, geomeetrilised mustrid või laia triibuga vaibad venitavad põranda visuaalselt laiemaks. Eriti hästi pääsevad mustrid mõjule heledate seinte foonil. Mustriga põrandaplaatide kasuks räägib ka fakt, et nendelt paistavad esikusse tekkinud liiv või jalajäljed palju vähem välja kui ühevärviliselt pinnalt.

2. Läbimõeldud mööbel

Väikeses ja kitsas ruumis on kõige nutikam kasutada eritellimusmööblit, mille saad täpselt ruumi eripärade ja oma vajadustega klappima panna. Mida väiksem on ruum, seda parem on vältida liigseid esemeid ja esikus on ülioluline, et riietel, jalanõudel ja muul kraamil oleks oma kindel koht. Mõni kogukas valmislahendus võib lihtsalt asjatult ruumi röövida, kuid mitte olla eriti nägus ega isegi funktsionaalne. Ja muidugi ära unusta kapi juurde lisada praktilist istumiskohta!


Kui mahukam riidekapp on sisse seatud hoopis eraldi ruumi või magamistuppa, tasub esikus puhtamat joont hoida ning piisabki vaid nagidest ja õhulisest pingist.

3. Kitsad jalatsikapid

Jalatsikapid vali võimalikult kitsad — seda rohkem jääb endale ruumi manööverdamiseks ning ruum tundub suurem ja avaram.

4. Sulanduvad toonid

Väldi suuri värvierinevuseid põranda, seinte ja lagede vahel. Mida väiksem on ruum, seda lähedasemad toonid tasub valida. Kindlaim panus on valge, kuid abi on ka külmadest heledatest hallidest või sinistest, mis meie silma ära petavad ja ruumi piire pisut kaugemale “nihutavad”. Kindlasti väldi esikus liiga tumedaid ja soojasid toone — need teevad ruumi pimedamaks ja visuaalselt “väiksemaks”.

5. Peeglid

Kitsas esikus või koridoris on peegel kohustuslikuks elemendiks! Mitte ükski teine nipp ei anna ruumi avaramaks muutmisel nii efektiivset tulemust.