Avatud riiulid täidavad oma ülesannet kenasti pisikeses köögis, kus ülemise kapirea jaoks ruumi lihtsalt ei jagu. Samas on nad armastatud ka suuremates köökides. Enne, kui otsustad lahtiste riiulite kasuks, siis kaalu nende plusse ja miinuseid!
Avatud riiulite plussid
Teevad ruumi visuaalselt avaramaks ja õhulisemaks ning kohmakad köögikapid ei varjuta aknast langevat valgust.
Kõik on kergesti leitav ning midagi otsides ei ole vaja kõiki kappe läbi tuhnida.
Kui avatud riiulitele asetada ilusad maitseaine - või teepurgid ning pilkupüüdvad kohvikannud, muutuvad need sisekujunduse osaks ja lisavad köögile hubasust.
Avatud riiulid on võrreldes kinniste köögikappidega oluliselt soodsamad ning köögimööbli tellimisel on võimalik üsna palju raha säästa.
Sobivad ideaalselt peaaegu kõikide interjööristiilidega, luues hubase ja koduse atmosfääri nii looduslähedases maakodus kui ka minimalistlikus linnakorteris.
Avatud riiulite miinused
Riiulid peavad olema alati piinlikult korras ning tuleb jälgida, et sinna ei hakkaks kuhjuma juhuslikke asju. Avatud riiulisse tuleb suhtuda kui disainielementi ja seetõttu ei sobi sinna kõike panna, mis võib tähendada jällegi seda, et kõikidele asjadele ei leidu oma kohta.
Avatud riiulitesse koguneb palju kiiremini tolm ning riiuleid tuleb palju tihemini puhastada kui kinniste ustega kappe. Ja mitte ainult riiuleid, vaid ka kõiki asju, mis riiulis koha on leidnud.
Kui kapiuste taha on võimalik mahutada igasugust kraami ja rohkem, siis riiulid näevad paremad välja, kui seal ei ole liiga palju asju. Lühidalt öeldes tähendab see seda, et kinniste ustega kappi on võimalik ära mahutada rohkem kraami ning ei pea väga mõtlema, mis sobib eksponeerimiseks ja mis mitte.