Värvitud või õlitatud mööbli saab lihtsalt puhtaks universaalse pesuvahendiga (näiteks sobib sellesk ka tavaline nõudepesuvahend). Niisutage pinnad esmalt veega ja seejärel puhastage sooja veega segatud pesulahusega. Loputage puhastatud pinnad. Kasutage mööbli pesemiseks pehmet lappi või svammi. Puhastamiseks ei tohi kasutada terasnuustikut või traatharja, kuna pisikesed metalliosakesed võivad takerduda puidu kiududesse ja vee ning õhuniiskuse mõjul tekitada mööbli pinnale roosteplekke. Kui mööbli pind on nii määrdunud, et seda tavalise pesuga puhastada ei õnnestu võib pinda kergelt lihvida.

Et taastada terve suve õues erinevate ilmastikutingimuste mõju all olnud mööbli kaunis välimus, on soovitav mööblit 1-2 korda aastas täiendavalt õlitada. Töödeldav pind peab olema kuiv ja puhas, ümbritseva õhu temperatuur vähemalt +5°C ja õhu suhteline niiskus alla 80% nii töötlemise kui ka kuivamise ajal. Puhastage puitpinnad tolmust, mustusest ja lahtistest osakestest. Vana, tumenenud puitpind peske enne õlitamist orgaanikat eemaldava pesuvahendiga, et vältida hallituse või samblike teket juba kaetud pinnale. Lihvige vajadusel peene liivapaberiga. Välitingimustes kasutamiseks sobivad õlid kaitsevad puitu niiskuse ja mustuse eest, samuti vähendavad puidu lõhenemist, parandavad puidu tugevust ja ilmastikukindlust ning väljanägemist.

Segage puidukaitseõli hoolikalt nii enne kasutamist kui ka soovitatavalt katmise käigus. Kandke puidukaitseõli pintsli või käsnaga pinnale 1–2 korda, ühtlaste liigutustega puidusüü suunas kogu detaili pikkuses. Pöörake erilist tähelepanu ühenduskohtadele, varjatud pindadele ja pragudele. Järgmise kihi pealekandmisega alustage siis kui eelmine kiht on puitu imbunud ja pind on kuiv. Parema kaitse annab mitmekihiline töötlemine. Eemaldage õli ülejääk puhta lapiga. Kindlasti tasuks meeles pidada, et õlised lapid võivad olla tuleohtlikud! Pärast kasutamist tuleb need veega immutada ja turvaliselt hävitada!

Kaitske mööblit vihmavee ja liigniiskuse eest. Mööbli detailide punsumise vältimiseks on soovitatav pinnale sattunud vedelik puidult kohe eemaldada. Kui mööbli seotistes, kus on kasutatud tõmmitsaid, polte või kruvisid ilmnevad lõtkud, tuleb neid aeg-ajalt pingutada.

Talveks ei ole soovitatav puidust mööblit õue jäätuma jätta, sest siis võib mööblile hukatuslikuks saada vesi, mis tungib puidu mikropragudesse, jäätub seal ja lõhub puitu. Mööbli hoiustamiseks sobib kõige paremini kütteta, hea ventilatsiooniga ruum. Köetud ruumis hoiustamine võib põhjustada mööbli liigset kuivamist ja pragude tekkimist või suurenemist.

Kui mööblit ei kasutata on soovitav see katta vastavate aiamööbli katetega, et tagada puidu värvi pikaajaline säilimine. Jättes katmata mööbli ilmastiku kätte, muutub see värvuselt hallikaks. Kõik puiduliigid, mida kasutatakse aiamööbli valmistamisel, muutuvad vananedes värvuselt hallikaks ning pideva õhuniiskuse ja temperatuuri muutumise tagajärjel võivad tekkida väikesed praod ja lõhed. Selliste lõhede ja pragude teke ei näita puidu kvaliteeti, kuna neil puudub mõju puidu vastupidavusele. Seetõttu ei saa neid käsitleda tootel ilmnenud defektidena. Puit on elav materjal, mis muutub ja vananeb aja jooksul. Väikeste kriimude ja pragude tekkimine puidu loomuliku vananemise protsessi käigus on normaalne nähtus. Regulaarne hooldus ja stabiilne keskkond tagavad naturaalsest puidust toodete kestvuse ja värske välimuse ning tehtud investeering jääb teid rõõmustama pikkadeks aastateks.

Allikas: Home4You