1. Valgustus

Mida lähemale jõuab pime aeg, seda olulisemaks muutub hea valgustus. Leia köögis koht mõnele lahedale valgustile, mis lisaks praktilisele poolele ka ruumile uue fookuspukti tekitab. Hästi valitud valgusti annab köögile värske ilme ning tänu täiendavatele valgusallikatele paistab ka köök uues valguses!

2. Dekoreeri tühjad seinad köögitarvetega

Tühjad seinapinnad võivad olenevalt ruumist mõjuda kõledalt. Et köögis on ebastabiilne õhuniiskus ja rasvapritsmeid jõuavad ka seintele, ei ole köök just kodu kõige sobivam ruum väärtuslike kunstiteoste või armsate fotode eksponeerimiseks. Kui aga asjale loominguliselt läheneda, võib tühjad seinad täita kasvõi lõikelaudade või tassikollektsioonidega ehk esemetega, mida on lihtne puhastada!


Köögile, nagu igalegi teisele ruumile, annavad hubase välimuse toataimed. Köögis võib muidugi tavaliste toataimede asemel kasvatada maitsetaimi, mida söögiks kasutada. Talvist pimedust kõik taimed ei armasta, kuid rosmariini ja peterselli saab aknalaua läheduses edukalt kasvatada. Et köögile põnevam ilme anda, mõtle välja, kuidas maitsetaimi põnevalt ja teistmoodi eksponeerida. Lahendusi selleks on mitmeid.

3. Uued kardinad

Kodutekstiilid on ruumikujunduses pisike, kuid väga võimas detail. Piisab, kui vahetada värvilised kardinad ühevärvilise vastu või ühevärvilised kirjude vastu — tulemus võib olla üllatav!


4. Kujunda uus tagasein

Uued plaadid, pesemiskindel tapeet, klaas, puit — võimalusi on lõputult. Vanad ja väsinud seinaplaadid võid ka lihtsalt üle värvida või katta näiteks mikrotsemendiga ja viimistleda vastava vahendiga veekindlaks.

5. Lisa värvi!

Kui oled ammu unistanud uuest köögimööblist, aga ettevõtmine ei mahu kas ajakavasse või eelarvesse, saab abi ka paarist purgist mööblivärvist. Tõenäoliselt on see kõige kiirem ja soodsam viis köögile suurem stiilimuutus teha. Ära unusta ka vanu kapinuppe uute vastu vahetada! Lamineeritud köögimööbli ülevärvimisest saad lugeda lähemat SIIT ja vigadest, mida mööblit värvides vältida tasuks SIIT.

6. Uus söögilaud või toolid

Alati ei peagi minema köögimööbli kallale või hakkama viimistluse muutmisega end vaevama. Kui kõik justkui toimiks, aga vajad vaheldust, vaheta näiteks vanad söögitoolid uute ja trendikamate vastu või asenda nelinurkne söögilaud ümmargusega või vastupidi ning juba ongi ruumil hoopis teine hingamine.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid