Eelmisel aastal oli Finnlog esimene Eesti ettevõte, kes osales arhitektide, sisearhitektide ja disainihuviliste hulgas kõrgelt hinnatud Soome elamumessil. Ka tänavu on Finnlog ainus messil osalev Eesti majatootja. „Kui möödunud aastal esitlesime oma eramut Hetena messi põhialal, siis tänavu ehitasime eksklusiivse villa messi erialale Kisakallios, mis asub looduskaunis kohas messi põhialast 10-minutilise autosõidu kaugusel,“ sõnas Finnlogi tegevjuht Alar Anton.

Villa Lippa krunt valiti maja erilise arhitektuurilise lahenduse järgi. „Ehitasime maja kaljunukile, kus see sobitub ideaalselt ümbritseva loodusega. Maja akendest ja puhkealadelt avaneb vaade Lohjanjärvi järvele. Eramu arhitektuurne lahendus liigendatud põhjaplaani, avara sisehoovi ja terrassil asuva basseiniga lähtub Kisakallio piirkonna kaunitest vaadetest ja päikese liikumise suunast. Erikujuline katuse lahendus võimaldab nautida vaateid nii päikese käes kui ka varjus olles,“ tõi Anton välja.

Maja modulaarne struktuur ja eri suundadesse kaldus katusekonstruktsioonid annavad hoonele isikupärase ilme. Privaatse basseiniga terrassi hoov muudab sihtkoha ideaalseks lõõgastuskohaks. Nii maja välisilmes kui siserhitektuuris on ühendatud ökoloogilisi ehitusmaterjale kaasaegse arhitektuuriga.

Villa Lippa on 174-ruutmeetrine CLT paneelidest massiivpuitmaja. Villa projekteerijaks ja ehitajaks on Finnlog OÜ, sisearhitektuuri autor Heli Virtanen disainibüroost Iloa360. Eramu seinakonstruktsiooniks on 200 mm paksune CLT paneel, mis on väljastpoolt kaetud raudsulfaadiga töödeldud lehisepuidust laudisega. Nii maja välisilmes kui ka materjalide valikul on taotletud võimalikult looduslähedast tulemust. Hoone on mõeldud 5-liikmelisele perele, seal on 4 magamistuba, saun, suur sisehoovi ja basseiniga terrass vaatega metsajärvele. Messi raames rajatud majal on juba olemas ka omanik, kelle krundile hoone ehitati.

Alar Antoni sõnul on massiivpuidust majade ehitamine Skandinaavias hoogsalt kasvav trend. „Soomes ehitatakse juba ligikaudu kolmandik uutest majadest massiivpuidust. CLT-paneelid on uudne alternatiiv palkmaja austajatele. Lisaks hoone kandekonstruktsioonile jääb massiivne puitpaneel nähtavale ka hoone siseviimistluses — see annab palkmaja tunde ning on väga stabiilne ehitusmaterjal,“ selgitas Anton.

Eelmisel aastal juubelit tähistanud Soome elamumess toimub tänavu juba 51. korda — see on arhitektuuri ja ehituse valdkonnas tegutsevate inimeste hulgas märgilise tähtsusega üritus, kus pannakse paika lähiaja elamuehituse disainitrendid. 2021. a mess toimub Lohjas 9. juulist kuni 8. augustini ning sel perioodil on avatud nii messi põhiala kui ka eriala Kisakallios. Messil on esitletud 28 erinevate tootjate majakontseptsiooni.

2003. a Eestis asutatud ja Eesti Puitmajade Liitu kuuluv Finnlog tegeleb liimpuidust palkmajade ja CLT majade arhitektuurilahenduste väljatöötamise, tootmise ja ehitusega. Ettevõte kuulub Eesti suuremate massiivpuitmajade tootjate hulka, olles tööandjaks 31 inimesele. Finnlogi peamised sihtturud on Eesti, Soome ja Saksamaa, aastas valmib ligikaudu 60 Finnlogi kodu. Finnlog Group OÜ 2020. a käive oli 5,93 miljonit eurot. Ettevõte on pälvinud mitmekordse tunnustuse Aasta Tehasmaja konkursil, 2020. a võitis Haapsalus asuv pereelamu aasta parima eramu tiitli.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid