1. Lisa avarust ja tõsta mööbel ringi

Interjööri avaruse lisamiseks on mitu võimalust. Esmalt tuleb üle vaadata mööbel. Võimalusel loobu suurtest mööbliesemestest või proovi mööbel ümber tõsta nii, et akende läheduses ei oleks suuri ja kogukaid kappe ning valgus saaks kenasti tuppa langeda. Teine võimalus on värvida suur ja domineeriv mööbliese mõnda heledamasse värvitooni. Avatud õhkonna loomisel tulevad appi ka peeglid. Asetades peeglid vastu akent peegeldub valgus sealt ruumi.

2. Valgustus

Hea ruumikujunduse juures on väga oluline õige valgustus. Kehvalt valgustatud ruum näeb välja väike ja pime. Hästi valgustatud tuba on aga palju avatum. Lisaks toimib laheda disainiga valgusti ka pilkupüüdva aksessuaarina — ainuüksi uue valgusti lisamine annab ruumile juba uue hingamise!

3. Käepidemed ja ukselingid

Need väiksed detailid annavad tegelikult sisekujundusele väga palju juurde. Kui oled mõnest kummutist tüdinud või kui köögimööbel näeb juba ajast ja arust välja, võivad uued kapinupud olukorda väga palju muuta!

4. Kodutekstiilid

Vaibad, kardinad, diivanipadjad ja voodipesu annavad tegelikult toa kujundusele väga palju juurde, isegi kui esmapilgul on tegu väga pisikese detailiga. Vaheta need välja ja juba ongi elutoal või magamistoal hoopis teine väljanägemine. Värvilised või mustritega kangad on heaks võimaluseks neutraalsesse interjööri pisut rohkem elu ja värskust tuua.

5. Väike istumisnurk õues

Kui su kodu juurde kuulub rõdu või pisike aialapike, ei ole mõtet lasta sel niisama seista. Isegi kui ruumi on väga vähe, siis leidub ikka mõni võimalus, kuidas olemasolevat nutikalt kasutada. Lihtsa puhkenurga saab luua kõigest ühe mugava tooli või diivani ja mõne hoolitsetud taimega.

6. Värskenda vannituba

Vaata üle sahtlite ja kappide käepidemed, valgustus ja dušikardinad. Juba selliste imepisikeste muudatustega saab oma koduspaale täiesti uue välimuse anda.

7. Suurpuhastus

Vahel piisab ka sellest, et võtta ette üks korralik suurpuhastus ja loobuda kasututest asjadest, mida enam vaja ei ole. Sageli ei olegi vaja kodu värskendamiseks sinna midagi juurde osta. Eriti, kui asju on rohkem, kui tuppa mahub ja vaja läheb. Korrasta riiuleid, viska vanu asju ära ja ehk leiad kappidest ka mõne unustatud vana eseme, mida uuesti interjööris aukohale tõsta?

Allikas: Freshome.com