Konkursile laekusid fotod ühest põneva ajalooga elutoast, mis on sisse seatud 1929. aastal ehitatud maamajja. Kuigi maja on suguvõsa käes juba neljandat põlve, seisis see aastaid kasutamata, enne kui põhjalikuma renoveerimiseni jõuti. Praeguses elutoas oli vanaisal tavaks kevadeti taimi kasvatada ja tagatipuks oli toa keskele ehitatud kaheksakümnendatel suur betoonist tünn kapsaste hapendamiseks. Algselt oligi plaan ainult betoontünn välja lammutada ja uus põrand panna, kuid tööde käigus eemaldati seintelt ka tapeedikihid, mille alt tuli välja ilus palksein.

Konkursile pildid saatnud Anita pere jaoks on hindamatu väärtusega kogu maja ja mööbel, mis sai uue hingamise. “Puidust diivani on valmistanud meie vanaema tislerist vend ja sellel on maganud kõik meie suguvõsa lapsed,” kirjeldab ta põnevamaid mööbliesemeid. Kõik majas leidunud mööbliesemed ja vaheuksed said restaureeritud, samuti õlilambid, mis pööningult välja tulid. Punased nahktoolid on maamajja jõudud Ameerikast tänu sugulasele, kes Eestisse kolis. Kuigi transpordi käigus said nad kahjustusi, siis piisas nende korrastamisel õnneks vaid vahatamisest ja istumispatjade lisamisest. “Kõik tööd on tehtud oma perega ning põhiline ehitusmeister on minu kallis kaasa. Me naudime oma kaminatuba igal võimalikul vabal hetkel ning siin on rahulik ja mõnus aura,” lisab Anita.

Vaata ka teisi konkursile laekunud elutubasid:

Kuidas konkursil osaleda?

  • Saada konkursile 3-7 pilti oma elutoast aadressile moodnekodu@delfi.ee. Kindlasti kirjelda ka mõne lausega, mida oled oma elutoa kujundamisel silmas pidanud ja mida selle ruumi juures kõige rohkem hindad. Ära unusta piltidele ja kirjeldusele lisada oma kontaktandmeid.
  • Fotosid saab saata kuni 15. märtsini 2021. Pilte võid saata ka juba varem, sest konkursile kvalifitseeruvaid elutube avaldame moodnekodu.ee veebis enne rahvahääletust.
  • 19.-27. märtsil toimub moodnekodu.ee veebis rahvahääletus, kus lugejad saavad oma lemmiku elutoa poolt hääletada. Kolme enim hääli saanud elutoa seast teeb valiku zürii.
  • Võitja kuulutame välja 31. märtsil 2021.
  • NB! Pildistatav elutuba peab olema puhas ja korralik ning fotode suurus vähemalt 1MB. Toimetus jätab endale õiguse ebasobivaid ja madala kvaliteediga pilte mitte avaldada. Toimetusel on õigus pilte konkursiga seotud lugude juures kasutada nii Moodne Kodu paberväljaandes kui ka veebis.


Auhinnaks on puhta retrodisainiga diivanvoodi Art, mis eristub teistest just oma kõrgete jalgade poolest. Kergesti lahtikäiv mehhanism, suured pehmed seljapadjad ning mugav istumine tagavad lihtsa kasutusmugavuse. Istmeosa all on väike pesukast, kuhu saab ilsti mahutada näiteks voodipesu. Auhinna väärtus on 1000 eurot ja meelepärase kanga saab auhinna võitja ise valida!

Auhinna on välja pannud Rave Mööbel — alates 1992. aastast pehmet mööblit, voodeid ja madratseid tootev Eesti ettevõte. Läänemaa looduskaunites kohtades tootev väikeettevõte valmistab praktiliselt käsitööna üle mitme tuhande diivani, tugitooli, diivanvoodi, nurgadiivani ning voodi ja madratsi kuus. Rave Mööbel väärtustab oma toodete puhul ajatut disaini ja kõrget kvaliteeti, mis tagavad mööbli nauditavuse paljudeks aastateks.

Mõnusat elutoa jäädvustamist!
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid