Enne värvimist

 • Tea, et värv on sisekujunduses üks soodsamaid väljaminekuid, seega on soovituslik valida ennekõike diivan, mööbel ja vaibad, alles seejärel värvi seinad sisustuselementidega sobivas võtmes. Kõlab veidralt, aga tihti ei soovitatagi seetõttu alustada seinte värvimisest, vaid just sisustamisest.
 • Testi värvide koosmõju. Võõpa prooviks väiksem pind seinal ja sobita seda tekstiilidega oma toas: vaibad, kardinad, diivan. Nii näed kõige paremini, kas ja mis suunas muuta.
 • Kõrvutiasetsevate tubade puhul eelistatakse enamasti sama värvitooni, kuid heal kombineerimisel võib hoopis kontrastis võlu peituda.

Foto: Pixabay

Arvesta valgusega

 • Valgus on see, milleta sisekujunduses ei saa. Värvid neelavad ja peegeldavad valgust, muutes värve sinu kodus terve päeva jooksul. Kõige õigema värvi saad valida päevavalguses — ülejäänud ajal on sinu toas selle värvi varjundid, sõltudes ilmast ning aasta- ja kellaajast.
  Hea soovitus on valida päiksepoolsesse tuppa külmemad ja kahvatumad toonid ning põhjapoolsesse soojemad toonid.
 • Erinev valgus võib muuta värvitooni olulisel määral. Näiteks indigosinine võib ühes toas olla sinisem ja teises toas olla hoopiski punase varjundiga. Värve valides pea seda kindlasti silmas. Päiksepoolsem tuba lisab värvile soojemaid nüansse, põhjapoolsem muudab värvi tumedamaks ning sinna on pigem mõistlik võtta planeeritust üks aste heledam toon.
 • Kui kahtled värvivalikul, siis on kõige parem küsida nõu värvispetsialistilt, kes sind juba rohkem kõigega kurssi viib. Võta aega ja ära kiirusta, oota õiget valgust, sobita ja tee siis valik.


Vead, mida vältida

 • Nagu eelpool öeldud, arvesta värvide valikul valgusega. Arvesta, et lõunapoolses toas mõjub valitud värv heledamalt ning põhjapoolses tumedamalt.
 • Ära karda katsetada! Osta eelnevalt purk värvi ja tee värviproov. Suures ebaõnnestumise hirmus võib mõnikord jääda väga lahe ja omapärane toon, mis sulle tegelikult meeldib, valimata.
 • Enne värvimist ole hoolikas ning teibi kinni laeäär, põrand ja kõrval olevad seinad. Põranda katmiseks on olemas spetsiaalsed teipribaga kiled, kuid nende peal on nutikas kasutada veel omakorda kangast, näiteks vana voodilina, mille ära määrimisest kahju ei ole. Kui värv maha peaks tilkuma, imab riie selle endasse, ning tõenäosus, et märkamatult maha sattunud värvi sisse astud ja selle kogemata teise tuppa puhtale põrandapinnale kannad, on väiksem.
 • Värvides pööra erilist tähelepanu nurkadele ja jälgi, et kõik kohad saaksid ilusti värviga kaetud. Pärast lae servade ning keerulisemate kohtade värvimist pintsliga tuleb need kohad värvirulliga võimalikult serva lähedalt uuesti üle värvida, et vältida pintslijälgede väljapaistmist. Servade värvimisel ei tohiks värvirulli hoidja olla lükatud täielikult läbi värvirulli. Hea oleks kui hoidja ots oleks 1-2 cm värvirullist seespool. Nii väldite pindade kraapimist rullihoidja otsaga. Kindlasti tasub investeerida heasse rulli ja pintslisse ning mitte haarata kõige odavama järele, mille karvu ja ebemeid on pärast äärmiselt tülikas märja värvikihi seest välja nokkida.
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid