Ära alahinda mugavust

Kuigi väline ilu ja harmoonia on olulised, ära unusta, et kodu on ikkagi koht, kus lihtsalt peab end mugavalt tundma! Olgu tegu köögi, diivani või voodiga — kõige tähtsam on mugavus, kvaliteet ja vastupidavus. Mõni mööbliese võib poes väga hea hinnaga saadaval olla ja ka ruumis ka väga lahe välja näha, kuid oma mugavuselt ei pruugi ta just parim variant olla. Enne kui tormad impulssostu tegema mõtle sellele, et kõik, mis sa koju soetad, jääb sinna tõenäoliselt küllaltki pikaks ajaks. Reeglina on mugavuse taga ka hea ja praktiline disain, mis ongi üldjuhul ajaüleseks väärtuseks.

Investeeri õigetesse esemetesse

Kui kodu sisustades on sinu eelarve piiratud, siis tasub teada, millelt säästa ja millele kulutada. Investeerida tasub iga toa kõige kesksemasse esemesse (köögis köögimööbel, söögitoas söögilaud, magamistoas voodi, elutoas diivan jne). Kokku võid hoida vaipadelt, valgustitelt, kardinatelt, diivanilaudadelt, riiulitelt ja vähem olulistelt mööbliesemetelt-sisustusaksessuaaridelt, mida on just mõistlik mõne aasta tagant värskendada.

Arvesta elukeskkonnaga

Kuigi paneelmajas asuvat korterit võib kujudada ka Itaalia palazzole omases stiilis ja valada rookatusega palkmajja betoonist põrandaid, siis kõige lihtsam ja loogilisem on lähtuda sisekujunduses juba olemasolevast stiilist — nii võid kindel olla, et interjööri ja eksterjööri vahel valitseb täiuslik kooskõla, mis peab vastu ka ajale. Armsas ajalooga puitmajas lihtsalt mõjub ajatu maalähedane stiil palju paremini, kui külm ja karge minimalism, mis sobitub jälle modernsesse betoonelamusse.

Arvesta ruumi suurusega ja säilita avarus

Elamisse mööblit tuues arvesta ruumi proportsioonidega ning püüa kodu sisustades sinna ka pisut hingamisruumi jätta. Põhjus, miks mõni kodu mõjub 10 aastat peale remonti nagu ajast ja arust, ei peitu enamasti üldsegi moest läinud sisustuses, vaid lihtsalt selles, et ajaga on ka ruum üle kuhjatud. Leia õige suurusega mööbel ja pane kvantiteedi asemel rõhku kvaliteedile.

Kasuta neutraalseid toone

Kui soovid, et kodu mõjuks ajatult ja alati värskelt, siis unusta kõiksugused kirkad “aasta värvid” ja kombineeri omavahel halle, beeže ja ära unusta lisada valget. Valge värv muudab ruumi alati värskeks ja stiilseks, olenemata sellest, kas aasta on 1990, 2021 või 2030. Selle tõestuseks on ajatud skandinaavia interjöörid, mis oma põhjamaise paletiga on sisekujundajaid võlunud juba aastakümneid. Sama kehtib ka materjalide kohta — eelista täispuitu, naturaalset kivi, valget krohvi ja naturaalseid kangaid. Need ei lähe iial moest!

Kombineeri uut ja vana

Kui kombineerid sisustuses uut ja vana ning oled loonud mõnusalt eklektilise interjööri, siis on lihtne ka hiljem mõnda mööblieset või sisustusaksessuaari välja vahetada kartmata “puusse panna”. Eklektika on olnud alati moes ning sedalaadi interjöör saab kindlasti ka palju isikupärasem.

Leia tasakaal

Tasakaal on ilu ja harmoonia alus ning sellest sõltub, kuidas me ruumi tajume ja end asjade keskel tunneme. Ideaalsel juhul on ruumil üks kuni kaks fookuspunkti (magamistoas voodi, elutoas diivan), mille järgi ülejäänud sisustus paigutada. Väldi ruumis liigseid esemeid ning püüa asjadele leida oma koht.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid