1. Mõtle läbi köögi lahendus

Selleks on muidugi väga hästi läbi mõeldud panipaikade, kappide ja sahtlite süsteem, sest ega see, et sul on väike köök, ei tähenda seda, et sa süüa ei teeks, eks ole? Võib-olla pakud sa vahel külalistele viiekäigulist õhtusööki ja selleks on vaja päris palju köögitarvikuid, millel peab olema oma koht.

2. Hoia köögis ainult vajalikke asju

Kui suudad köögi üleliigsest kolast vaba hoida, siis on see juba pool võitu. Väikses köögis ei ole palju ruumi nipsasjadele. Mõnikord küll õnnestub siia-sinna ühtteist sokutada, aga pigem ikka vähem kui rohkem.

3. Kasuta ära ka seinad

Kui sul on piisavalt ruumi asjade jaoks ja ülihea kapilahendus, siis sa võid seina tühjaks jätta. Aga väikses köögis on iga ruutsentimeeter arvel ja sellepärast oleks hea mõte seinad kogu ulatuses ära kasutada.

4. Köögitarvikud saab ka seinale panna

Seinale saad kinnitada näiteks noahoidja ning maitseainetopsid, et tööpind oleks vaba. Samuti võid seinale kinnitada potid-pannid, kui see sisekujundusele kasuks tuleb.

5. Kasuta ära lagi

Riputa lakke näiteks potid ja kastrulid nagu ühes vanas taluköögis. Kutsu konksude jm paigutamisel vajadusel asjatundja appi.

6. Läbipaistvad toolid muudavad ruumi õhulisemaks

Kui su väikses köögis on ka söögilaud, siis saad seda kõige paremini õhuliseks muuta läbipaistvate plastmasstoolidega (need peaksid siiski üldise interjööriga kokku sobima).

7. Toolide asemel saab kasutada ka panipaigaga pinki

Kui sulle plastmasstoolid ei meeldi, siis võid kasutada pinki. Pink võtab vähem ruumi kui toolid ja kujutab endast ka suurepärast hoiupaika köögitarvikutele, mida harvem vaja läheb, nagu näiteks mahlaauruti, köögikombain vms.

8. Kasuta väljatõmmatavaid tööpindu

Väikses köögis on hea lahendus väljatõmmatavad tööpinnad, näiteks lõikelaud võib olla väljatõmmatav. Ja kui selle sees on veel auk, kust saab porgandivarred ja sibulakoored otse prügikasti lükata, on see veel ka muud moodi funktsionaalne.

9. Sahtlijagajad on hea nipp

Kulbist, konserviavajast ja kahest kahvlist köögis paraku ei piisa. Söögi- ja tööriistu on päris palju ning selleks, et nende üle kontroll säiliks, on sul vaja sahtlijagajaid.

10. Vertikaalselt väljatõmmatavad sahtlid võtavad vähe ruumi

Kui tellid uut köögimööblit, siis need on asjad, mis sulle marjaks ära kuluvad. Need mahutavad palju asju, aga võtavad väga vähe ruumi.

11. Muuda köök valgusküllaseks

Lisaks laevalgustike paiguta kööki kindlasti ka kohtvalgusteid, näiteks tööpinna kohale ja mujale. Nii saavad ka muidu varju jäävad kööginurgad valgust ja ruum tundub suurem. Hoolitse ka selle eest, et köögis oleks võimalik tekitada hubast valgust, mille paistel elukaaslase või sõbraga juttu puhuda.

12. Kasuta ümarat lauda

Ümmargune laud võtab vähem ruumi ning pisikeses köögis on see hea valik, eriti kui kööki kasutab vaid paar inimest. Heaks lahenduseks on ka klapiga lauad.

13. Kõrgläikega mööbel muudab köögi suuremaks

Kõrgläikega köögimööbel täidab tänuväärse valguse peegeldaja rolli ja ruum tundub jällegi pisut suurem.

14. U-kujuline köök on lahendus

Kui sul on päris pisike köök ja sa sinna niikuinii sööma ei mahu, siis on hea mõte lahendada see U-kujuliselt ehk kõik kolm seina, mis jäävad ukse vastu, on kappide või riiulitega kaetud. Välja arvatud aken.

15. Värvi kõik valgeks

Värvi kõik valgeks ja ruum saab värske ning avar.

Allikas: kinnisvara24.ee

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid