Aastate jooksul on tehasemajade konkursil osalenud üle 200 Eesti majatehase objekti. Eelmisel aastal võidutses Arca Nova Element OÜ poolt teostatud terviklik ja mahukas puitmajade arendusprojekt Norras. Ka selle aasta konkursile on üksikprojektide kõrval oodatud puidust hoonete kompleksid. Puitmajade tootmissektor on Eesti üks suurimatest eksporditulu allikatest ning konkursi võidust on kujunenud üks hinnatuim tunnustus sektori ettevõtete jaoks.

„Kui konkursi algne eesmärk oli tutvustada Eestis toodetud ja välisturgudel püstitatud puidust tehasemaju, siis viimastel aastatel on näha kasvavat kohalike objektide osakaalu,“ kirjeldab konkursi arengut Eesti Puitmajaklastri juht Eeva Vahtramäe. „Hiljuti on koduturul valminud väga märkimisväärseid puitmaju ning usun, et need hooned pakuvad sel aastal välisobjektidele arvestatavat konkurentsi,“ lisab Vahtramäe.

Elumajade arendus Norras,  Arca Nova Element OÜ

Tehasemaja konkursile võib esitada tehases toodetud puitmaju, mis on valminud ja kliendi poolt vastu võetud perioodil 2018-2021. Kandideeriv objekt peab vastama kolmele nõudele: hoone või erilahenduse kandev põhikonstruktsioon peab olema valmistatud puidust ning eeltoodetud tehase tingimustel ja võistlustöö insenertehnilise lahenduse loomise, tootmise ja ehitamise üle peab kontrolli omama Eesti ettevõte.

Aasta Tehasemaja konkursi eesmärk on esile tõsta Eesti ettevõtete poolt toodetud puitmaju ja erilahenduste projekte ning propageerida puitu kui mitmekülgset ehitusmaterjali. Konkursi parimad valib välja Aasta Tehasemaja žürii, kuhu kuuluvad tunnustatud arhitektid, ehitusinsenerid ja ajakirjanikud.

Aasta Tehasemaja 2021 konkursi parimad kuulutatakse välja 14.mail toimuval Puitmajapäeval.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid